برپایی نمایشگاه الکامپ در همدان
شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان دوازدهمین دوره نمایشگاه تخصصی الکامپ را همزمان با دومین نمایشگاه آموزشی و خدمات آموزشی و دومین همایش و نمایشگاه اقتصاد و سرمایه برگزار می‌نماید.
مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همایش بزرگ فرآورده‌های حلال منطقه غرب یک همایش علمی است که نشان حلال جمهوری اسلامی به حاضرین آموزش داده می‌شود، گفت: در این مراسم نحوه رعایت استانداردها خصوصا برای محصولات فرآورده‌های گوشتی و لبنی شرح داده می‌شود.
مدیر بورس منطقه ای همدان عنوان کرد: ۳۰ درصد از معاملات این هفته مربوط به خرید سهام و ۷۰ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.
رئیس جهاد کشاورزی نهاوند بیان کرد:برای عرضه محصول چغندرقند شهرستان به کارخانه‌جات منطقه طبق قراردادهایی که منعقد شد با کارخانه تولید قند همدان برای هزار و 708 هکتار، با کارخانه تولید قند لرستان برای 600 هکتار، کارخانه قند بنیاد مستضعفان اصفهان‌ برای 650 هکتار وکارخانه نقش جهان اصفهان برای150هکتار از اراضی شهرستان قرارداد منعقد شده است.
رنجبرضرابی با بیان اینکه امسال 85 انبار در قالب 31 مرکز خرید در استان، گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کنند، گفت: قبل از شروع فصل خرید گندم اکیپی متشکل از کارشناسان ادارات مربوطه از مراکز ذخیره‌سازی گندم در استان بازدید کرده و انبارها و سیلوهای استاندارد را برای خرید و ذخیره گندم انتخاب کردند.
بسیار جالب اولین گوشی هوشمند تاشو شرکت ZTE در حال طی کردن مراحل آزمایش است.
رئیس کمیسیون اقتصاد،سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان گفت:مسیر دسترسی میدان بار جدید همدان بایدتعیین تکلیف شود.
سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان عنوان کرد: در برخی استانها جرقه‌هایی زده شده که منجر به نتایج مثبت در روستاها شده و باید در روستاهای همدان نیز بازنگری را انجام دهیم البته شاید تاکنون به صورت علمی به این بعد نگاه نکردیم و به مطالعات نیز توجه نداشتیم ولی اکنون باید به این امر توجه کرد ضمن اینکه در بخش دهستان و شهرستان نیز نقشه راه را با استفاده از اصلاح نظام اداری در نظر گرفت.
وی از افزایش ۴۰ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان رزن در سال جاری خبرداد و گفت: بیشترین تخصیص اعتبارات برای پروژهایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد خواهد بود.
رئیس کمیته امداد شهرستان فامنین عنوان کرد: ۲۴۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد طی نیمه نخست سال ۹۶ از دوره‌های «خیاطی، آرایشگری، ربان دوزی، قالیبافی و صنایع‌دستی» کمیته امداد فامنین بهره شدند.
صفحه  از ۳۰۴