رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان از وجود 117 هزار بهره‌بردار کشاورزی در این استان خبر داد وگفت: نبود بازار فروش محصولات کشاورزی این استان مهمترین مشکل کشاورزان است،
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان گفت: تکیه بر نفت کشور را با مشکل مواجه کرده و به جای تکیه بر نفت باید به ظرفیت بخش خصوصی تکیه کنیم چرا که اگر قرار باشد جنبش و حرکتی در بخش خصوصی انجام شود باید دولت و مجلس نظرات کارشناسی اتاق بازرگانی را دریافت کنند.
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: تا پایان سال 20 نوع فناوری نوین را به عرصه تولید محصولات کشاورزی می‌رسانیم ضمن اینکه در دولت یازدهم 38 نوع فناوری نوین را در فرآیند تولید محصولات داشتیم.
فرماندار رزن از صدور حکم انسداد ۷۱ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان رزن خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۸ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان رزن مسدود شده است.
نحوه دریافت انشعاب‌ غیر دائم خدمات عمومی
مدیرعامل شرکت توزیع برق همدان از ابلاغ قانون جدید برقراری انشعاب‌های غیردائم خدمات عمومی خبر داد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امیدگفت؛ از آنجا که نظام تأمین مالی رسمی حمایت مناسبی از این افراد ندارد با شکل گیری این صندوق می توانیم از محل منابع هنرمندان و منابع صندوق از آنها حمایت کنیم.
افشاری با اشاره به اینکه کارخانه رب گوجه‌فرنگی درسال 94 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی اسدآباد احداث شد، تصریح کرد: این کارخانه به علت اعتراض شبکه بهداشت و درمان و محیط زیست به عنوان یک واحد آلاینده شناخته شد و سال گذشته با دستور مقام قضایی پلمب شد.
عباسی گفت: سال گذشته میزان تولیدات باغات انگور در شهرستان ملایر افزایش قابل توجهی داشت که با توجه به افزایش عرضه کشمش قیمت این محصول کاهش یافت بر این اساس با مصوبه دولت مقرر شد مبلغی به عنوان یارانه حمایتی کشمش به باغداران پرداخت شود.
منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد از موضوعاتی بود که قرار بود رویای توسعه اقتصادی و اشتغالزایی برای این منطقه را عملیاتی کند، اما همچنان این خواب تعبیر نشده است و نتوانسته امیدهای صنعتی شدن را چه برای فامنین و چه برای استان ایجاد کند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه 50 درصد بذر کلزا در داخل کشور تولید می‌شود افزود: در گذشته تا 92 درصد در حوزه بذر کلزا به خارج از کشور وابستگی داشتیم که خوشبختانه کاهش یافته و باید از بذور خارجی و بذور بروز شده استفاده کرد تا وابستگی کاهش پیدا کند.
صفحه  از ۲۷۹