قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه حداکثر ظرفیت بیمارستان‌های همدان برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان کرمانشاه به‌کار گرفته شد، گفت: ۱۰۷ نفر از مصدومان زلزله‌زده از بیمارستان‌های همدان مرخص شدند.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)همدان با اشاره به نیاز به اسکان موقت مردم در کانکس اظهار کرد: برای عملیاتی کردن مسوولیتی که در غرب کشور به عهده گرفتیم و تعهدی که در مناطق زلزله‌زده داریم نیاز به کمک مردم به ویژه مردم استان همدان برای تهیه کانکس داریم
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر لزوم انتخاب مدیران فرهنگی در بدنه وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: از وزیر آموزش و پرورش خواستم در بدنه مدیریتی این وزارتخانه افرادی را به‌کار گیرند که از سیاسی‌کاری فاصله گرفته و با دغدغه فرهنگی در پی رفع مشکلات معلمان و دانش‌آموزان گام بردارند.
موسوی چلک با بیان اینکه طبق آماری که قوه قضایی اعلام کرده، 15 میلیون و 200 هزار پرونده قضایی در کشور 80 میلیون نفری ایران وجود دارد، افزود: هندوستان با جمعیت یک میلیاردی فقط یک میلیون و 200 هزار پرونده قضایی دارد، بنابراین با این مقایسه می‌توان دریافت که حوزه اجتماعی ما از بیماری مزمن رنج می‌برد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان با بیان اینکه چادرهای هلال احمر ضد آب بوده و نیاز به پوشش نایلون ندارد، خاطرنشان کرد: 10تن نایلون برای پوشاندن چادرهایی که نیاز به پوشش دارند از استان همدان به کرمانشاه ارسال شده است.
علی تعالی اشاره ای نیز به روند انتخاب شهردار در شورای اسلامی شهر همدان کرد و گفت: در این خصوص روند خوبی طی شد و شورا توان خود را معطوف به انتخاب یک شهردار توانمند کرد اما مشکلاتی پیش آمد و معتقدیم شهردار باید اهل ریسک باشد و تحولات قابل ملاحظه ای در شهر ایجاد کند.
مسئول بسیج سازندگی همدان بابیان اینکه تاکنون بخشی از کمک‌ها به‌صورت نقدی جمع‌آوری‌شده تا در ساخت‌وساز منازل مسکونی مورد استفاده قرار گیرد بیان کرد: در حال حاضر گروه‌های بسیج جامعه پزشکی در منطقه مستقرشده و از طریق بهداری‌ها به مردم آسیب‌دیده خدمت‌رسانی می‌کنند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۳ با بیان اینکه با کمک همکاران، بازنشستگان و کارخانه‌ها آرد چندین محموله شامل پوشاک و مواد خوراکی برای هم‌وطنان حادثه‌دیده کرمانشاه ارسال شده است، تصریح کرد: نانوایی‌های استان در طول روز تهیه نان مصرفی شهروندان همدانی را تأمین و در نوبت شب نسبت به پخت نان برای حادثه‌دیدگان استان کرمانشاه اقدام می‌کنند.
مدیرعامل انتقال خون استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر اهدای خون در همدان روال عادی را طی می‌کند، گفت: با توجه به حجم اهدای خون طی روزهای اخیر با نیت کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه، ذخیره گروه خونی O- در همدان به 30 برابر رسید.
نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت وزیر بهداشت و کمک خیران بیمارستان شهر ازندریان ساخته می‌شود.
صفحه  از ۳۷۵