مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان اظهار کرد: تمام دشت‌های استان همدان ممنوعه هستند که محدودیت‌هایی در برداشت آب از منابع زیرزمینی آن‌ها اعمال می‌شود، ولی سه دشت اسدآباد، رزن ـ. قهاوند و کبودراهنگ به دلیل برداشت بیش از حد ممنوعه بحرانی هستند.
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان ـ. بهار ایستگاه سد اکباتان ۱۱۱.۵ میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۸۵ میلی‌متر بوده است که ۳۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
از جمعه رقم می‌خورد.
رئیس اداره پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی همدان از ورود موج بارشی دیگری به استان از بعدازظهر جمعه خبر داد و گفت: این موج بارشی قوی‌تر از موج بارشی شب گذشته بوده و طول مدت بیشتری آسمان استان را در برخواهد گرفت.
دوره جابه‌جایی آب به هرقیمتی، تمام شده است
صدیقه ترابی *
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان:
مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان با بیان اینکه همدان از ذخایر آبی مناسبی برخوردار است اما باید صرفه‌جویی و رعایت الگوی مصرف در اولویت قرار گیرد و بد مصرفی را اصلاح کرد، گفت: تلاش بر این است تا برای پایان امسال ذخیره مناسبی را در سدهای استان همدان نگه‌داشت تا دچار مشکل نشویم.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: همه راه‌های این استان باز است، اما کولاک شدید مقطعی و بارش برف، تردد در جاده‌ها و گردنه‌ها را با مشکل مواجه کرده است و در گردنه‌ها مانع از برفروبی می‌شود.
رستمی تعداد راهداری‌های سطح شهرستان اسدآباد را 4 راهداری برشمرد و یادآور شد: این راهداری‌ها در گردنه اسدآباد، مرکز اداره، کلیایی و چهاردولی قرار گرفته‌اند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم عملیاتی شدن بارورسازی ابر‌ها تأکید کرد و گفت: در نخستین فرصت ممکن این موضوع را به اطلاع مسئولان مربوطه در وزارت نیرو خواهد رساند تا هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: با توجه به بارش برف و برودت هوا در استان و احتمال نزدیک شدن حیات وحش به مناطق مسکونی، زنده گیری غیراصولی حیات وحش توسط شهروندان موجب آسیب رسیدن به حیوان و خود افراد می‌شود.
سرپرست اداره کل اداره حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه پسماند‌های همدان ناحیه بندی می‌شود گفت: متاسفانه پسماند مطب‌های خصوصی در همدان مدیریت نمی‌شود.
صفحه  از ۳۹