تقدیر ستاد اقامه نماز استان از دانشگاه صنعتی همدان

ستاد اقامه نماز استان، به دلیل عملکرد مطلوب در اجرای برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ از رئیس دانشگاه صنعتی همدان تقدیر کرد.
کد خبر: ۱۱۴۹۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۱ 17 January 2024

ستاد اقامه نماز استان، به دلیل عملکرد مطلوب در اجرای برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ از رئیس دانشگاه صنعتی همدان تقدیر کرد.

به گزارش تابناک همدان؛ در جلسه‌ای با حضور رییس و معاونین ستاد اقامه نماز استان از تلاش‌های موثر دانشگاه صنعتی همدان در ترویج فرهنگ غنی نماز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 رئیس دانشگاه صنعتی همدان در این مراسم با بیان اینکه در رابطه با بحث نماز تکلیف شرعی داریم گفت: توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز وظیفه شرعی و اجتماعی ما است و باید در این مسیر گام‌های عملی‌تر برداریم.
 
دکتر امیر مومنی ادامه داد: تکلیف دستگاه‌های دولتی و اجرایی در خصوص ترویج فرهنگ نماز بسیار مهم است و این امر در مورد دانشگاه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است و ظرافت‌های خاص خود را دارد. ایشان اضافه کرد، مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان و البته جوانانی که در تراز گام دوم انقلاب باشند را محور تحقق نظام اسلامی پیشرفته معرفی کرده اند.
 
وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، موتور پیشران و توسعه کشور و تحقق تمدن نوین اسلامی تحصیل‌کرده‌ها و جوانانی هستند که به ریشه‌های عمیق اعتقادی و ایمانی مسلح هستند و در این رابطه بهره گیری از علم و دانش به عنوان توصیه اول عنوان شده و ایمان، اعتقاد، معنویت و اخلاق به عنوان توصیه دوم آمده است بنابراین نیاز است تمام این موارد را در کنار هم به دانشجو انتقال دهیم و این موضوع بسیار مسئولیت‌زا است و تحقق آن منوط به تعمیق فریضه نماز در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی است.

مومنی تصریح کرد: در دانشگاه صنعتی همدان برای اشاعه فرهنگ نماز از ظرفیت اساتید و دانشجویان استفاده مطلوب کرده ایم و کانون‌های فرهنگی فعال در دانشگاه نیز در این زمینه عملکرد خوبی داشته اند. ایشان توجه به فریضه الهی نماز در میان اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه را در وضعیت مطلوب برشمرد و تاکید کرد همفکری و تعامل بین تمامی حوزه‌های موثر فرهنگی در دانشگاه باید بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه اثرات اجتماعی نماز حائز اهمیت است و در گام دوم انقلاب نیز به این امر مهم تاکید شده است، افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود باید نماز را در دانشگاه‌ها نهادینه کنیم. ایشان همچنین از زحمات مجموعه نهاد نمایندگی میام معظم رهبری در کمک به ترویج فرهنگ نماز در دانشگاه تقدیر و تشکر نمود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی همدان نیز در ادامه بیان کرد: فریضه الهی نماز، اثرات اجتماعی مثبتی در جامعه دارد و گاه از این موضوع غافل هستیم. تاثیر نماز در جامعه باید به صورت علمی مورد پژوهش و تحقیق قرار گیرد تا جامعه با اثرات مثبت آن آشنا شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلال سبحانی با اشاره به اینکه نهادینه کردن فریضه نماز باید مورد توجه ویژه در دانشگاه‌ها قرار گیرد، افزود: انجام فریضه نماز در دانشگاه صنعتی همدان همواره مورد توجه ویژه بوده است و این امر سبب شد دانشگاه در سطح استان به عنوان دستگاه نمونه برگزیده شود.

وی به لزوم تقویت کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های همدان تاکید کرد و گفت: توجه به گفتگو‌های سازنده با دانشجویان و گسترش کرسی‌های آزاداندیشی در سطح دانشگاه‌ها می‌تواند در تبادل افکار و ایده‌ها موثر باشد.
 
گفتنی است، در پایان این مراسم از خادمین و فعالین عرصه نماز دانشگاه صنعتی همدان در دی‌ماه ۱۴۰۲ تقدیر به عمل آمد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار