نماینده مردم ملایر در مجلس به پیگیری‌های انجام شده در مورد وضعیت شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر اشاره کرد وگفت : به علت نارضایتی های به وجود آمده از سوی کارگران مجموعه، پس از تصویب شورای تأمین شهرستان، یک سرمایه گذار بومی متقاضی که اهلیت وی بررسی شد، با مالک شرکت به توافق رسید و به زودی خط تولید شرکت راه می افتد.
کد خبر: ۱۱۱۸۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۷ 04 August 2023
احیای کارخانه تعطیل شده ذوب آهن آلیاژی ملایر/ بازگشت به کار کارگران

به علت نارضایتی های به وجود آمده از سوی کارگران مجموعه ذوب آهن آلیاژی ملایر  پس از تصویب شورای تأمین شهرستان، یک سرمایه گذار بومی متقاضی که اهلیت وی بررسی شد، با مالک شرکت به توافق رسید و به زودی خط تولید شرکت ذوب آهن آلیاژی ملایر راه می افتد.

به گزارش تابناک همدان از ملایر :"حجت‌الاسلام احد آزادیخواه" نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۱۲ مرداد در جمع خبرنگاران، با اشاره به تأخیر در اجرای نهضت ملی مسکن در ملایر، اظهار داشت : هزینه های تصدیع و عملیات خاکی پروژه حدود ۴۰ میلیارد تومان بود که این هزینه به میزان پرداخت متقاضیان اضافه می‌شد و خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این هزینه را به صفر رساندیم و قرار شد وزارت راه و شهرسازی مبلغ را پرداخت کند تا از متقاضیان رقم اضافه ای دریافت نشود.

وی بیان کرد : عملیات خاکبرداری پروژه انجام شده و پیمانکار بنیاد مسکن است که همواره ثابت کرده پروژه‌های خوبی احداث می کند و در ایام پیش رو با قوت و قدرت عملیات نهضت ملی مسکن در ملایر دنبال خواهد شد.

آزادیخواه تصریح کرد : در سال های گذشته الحاقی به شهرستان نشده که امیدواریم با تلاش های فرماندار ملایر و حمایت و پیگیری ما الحاق شهرستان اتفاق بیفتد و با استفاده از ظرفیت سازمان اوقاف و امور خیریه به جای اقدام طولی برای مسکن، اقدام عرضی داشته باشیم و به مردم زمین واگذار کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: دو پروژه ملی چهاربانده شدن جاده ملایر- خنداب به طول ۴۰ کیلومتر و احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در بودجه ۱۴۰۲ برای شهرستان ملایر تعریف شده و در حال پیگیری است. 

کمک رسانی ما منحصر به یک ‌واحد تولیدی خاص نیست

وی مطرح کرد :حمایت از تولید و تولیدکننده  وظیفه ماست ،که این وظیفه به هیچ عنوان منحصر به واحدهای تولیدی خاصی از جمله بافتینه و بافتسان نیست ،تا پیش از این نیز پیگیر حل مشکلات شرکت هایی از جمله کیان کرد یا واحدهای فروسیلیس شهرک امام رضا(ع) بخش جوکار بودیم و کمک رسانی ما منحصر به یک ‌واحد تولیدی خاص نیست.

آزادیخواه با بیان اینکه واحدهای بافتینه و بافتسان به گرانفروشی، سوءکیفیت و انحصار متهم شدند، عنوان کرد: وظیفه بنده به عنوان نماینده حوزه انتخابیه ملایر، حمایت از واحدهای تولیدی شهرستان است چراکه این واحدها برای ۱۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد کردند.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت تاکید کرد : اتهامات وارد شده اثبات نشده و در جلسات برگزار شده با وزارت صمت کیفیت محصولات شرکت های بافتینه و بافتسان صددرصد توسط سازمان استاندارد تأیید شده و هیچ انحصاری در مورد این واحدها وجود ندارد.

وی با اشاره به تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن انگور و ۳۰۰۰ تن آلبالو و باقی محصولات کشاورزی اشاره و اضافه کرد : اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس و وزارت خانه های نیرو، جهادکشاورزی و سازمان محیط زیست طی دو مرحله از ملایر بازدید کردند.

آزادیخواه در ادامه خاطر نشان کرد: جذب حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار طی دو مرحله در حوزه آبخیزداری و در قالب طرح "از آبخیز تا جالیز" از مصوبات این سفرها است که در قالب همین طرح در حال حاضر دو پروژه آبخیزداری در روستای جوزان و علی آباد دمق در حال انجام است.

وی به پیگیری های انجام شده برای تخصیص حق آبه کشاورزی روستاهای پایین دست سد کلان ملایر اشاره کرد و گفت: با دستور صریح وزیر نیرو، امسال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای فاز اول این طرح در نظر گرفته شد و مطالعات اولیه آن در حال انجام است.

نماینده مردم ملایر در مجلس یکی از مشکلات محصولات کشاورزی شهرستان عدم ماندگاری و فاسد شدن سریع محصولات دانست و افزود : طی پیگیری های انجام شده مقرر شد تفاهم‌نامه احداث مرکز پرتودهی گاما و الکترون مواد غذایی پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر با هدف تجاری‌سازی، افزایش کیفیت و ماندگاری محصولات کشاورزی منعقد شود و عملیات اجرایی پروژه به زودی آغاز خواهد شد.

وی در ادامه گفت : طی این سال ها از ۷۳ مجتمع آبرسانی استان همدان به عنوان پروژه های ملی، تنها یک پروژه سهم ملایر بوده است و در حال حاضر تعداد مجتمع های آبرسانی را به شش مجتمع شامل مجتمع آبرسانی علی آباد دمق، سد کلان با پوشش ۳۷ روستا، ینگی کند، کریم آباد و مهر آباد رساندیم.

آزادیخواه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد و گفت : برای تغییر نام سد کلان ملایر، باید چند نام توسط شورای فرهنگ عمومی شهرستان به شرکت منابع آب ایران اعلام شود تا اقدامات بعدی در این زمینه انجام گیرد که در حال حاضر منتظر اعلام اسامی از سوی شورای فرهنگ عمومی شهرستان هستیم.

وی همچنین به جبران خسارت سرمازدگی کشاورزان و باغداران ملایری اشاره و اظهار کرد: جبران خسارت سرمازدگی باید توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شود که این سازمان تاکنون از ۳۶ میلیارد تومان بخشودگی، سه میلیارد تومان آن یعنی حدود یک دهم آن را به عهده گرفتند.

این مقام مسئول اضافه کرد : در حال پیگیری هستیم تا سازمان بودجه را متقاعد کنیم و در کنار این موضوع، به صورت موردی نیز پیگیر کار باغداران هستیم.

وی همچنین در مورد سخت‌گیری های بانک‌های عامل در پرداخت وام های ازدواج و فرزندآوری، تأکید کرد: با سخت‌گیری های بی مورد بانک ها موافق نیستیم و چنین مواردی را پیگیری خواهیم کرد.

آزادیخواه با بیان اینکه در حال حاضر در شناسه ملایر یک منطقه ویژه اقتصادی سامن ثبت شده است، افزود : در حال حاضر مشکل اصلی در زمینه منطقه ویژه اقتصادی سامن جذب سرمایه گذار است چراکه تملک زمین قابل حل است.

وی افتتاح طرح توسعه شرکت کیان کرد، پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی شرکت تجهیزات پزشکی در شهرک شوشاب ، پروژه راه آهن همدان به ملایر و پروژه احداث گاوداری ۶۰۰۰ راسی شرکت شستا را از جمله پروژه های پیگیری شده در سطح شهرستان برشمرد.

آزادیخواه هم چنین به احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی اشاره و تصریح کرد: قرار شد این نیروگاه با منابع داخلی وزارت نیرو احداث شود و در حال حاضر نیز کارهای مقدماتی پروژه در حال انجام است.

با استفاده معنادار از برند مبلمان منبت ملایر، مشتریان را به سمت خود کشاندند

نماینده مردم ملایر در خانه ملت تأکید کرد پای مبلمان منبت این شهرستان تمام قد ایستاده ایم، تا قبل از مجلس دهم، شهرک تخصصی مبلمان حاجی آباد رونقی نداشت و پروژه های شهرک نیمه تمام بود اما ثبت ملی و جهانی مبلمان منبت ملایر به این شهرک جانی مضاعف و تازه بخشید.

آزادیخواه به اختصاص ۵۰۰۰ ثانیه تبلیغات رایگان تلویزیونی برای مبلمان منبت ملایر اشاره و ادامه داد : با وجود اینکه اقدامات تهیه و پخش تیزر آماده شده بود، برخی ارتباطات معنادار در سازمان صداوسیما منجر به توقف سه هفته ای در پخش تبلیغات شد.

وی مطرح کرد : حدود یک‌سال است که یکی از مجموعه ها با استفاده معنادار از برند ملایر به تبلیغات در اتوبان ها اقدام کرد و عملا مشتری را به سمت خود کشاند.

آزادیخواه این اقدام را برندفروشی و کاری قبیح خواند که با استفاده از برند ملایر خرید از جای دیگری اتفاق بیفتد و گفت: با قوت و قدرت از همه منبت کاران حمایت می کنیم.

وی یادآور شد : سال های قبل برای ساخت تیزر جشنواره مبلمان منبت از هنرمندان غیرملایری با دستمزدهای بسیار بالا استفاده می شد اما امسال فرزندان این شهر با دستمزدی به اندازه یک دهم مبلغ سال های قبل تیزر جشنواره را ساختند و پس از این کار حتی از مجموعه های دیگر هم پیشنهاد ساخت تیزر گرفتند.

آزادیخواه همچنین به پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته با وزیر آموزش و پرورش در زمینه معلمان خرید خدمات، معلمان نهضت سوادآموزی و معلمان حق التدریس اشاره و بیان کرد: برای جبران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش فعلا راهی جز استفاده از معلمان خرید خدمات، معلمان حق التدریس و بازنشستگان نداریم که اولویت با نیروهای خرید خدمات و حق التدریسی است و طی هفته پیش رو جلسه ای با وزیر آموزش و پرورش در همین خصوص خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی، لایحه شورای عالی فضای مجازی را دنبال می کنیم، عنوان کرد : درباره فیلترینگ شبکه های مجازی مجلس به دولت و شورای عالی فضای مجازی فرصت داد تا با کار کارشناسی، لایحه ای به مجلس بفرستد تا در کمترین زمان پیگیری شود.


میزان تأثیر یک خبرنگار بر متغیرهای اثرگذار جامعه بسیار زیاد است

وی با اشاره به ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار اظهار کرد :خبرنگاران عامل ایجاد امیدآفرینی، وحدت و همدلی و آرامش اجتماعی هستند، عکس این مسأله هم صادق است چراکه با یک حاشیه سازی، تشویش ذهنی و یأس و ناامیدی ایجاد می شود پس میزان تأثیر یک خبرنگار بر متغیرهای اثرگذار جامعه بسیار زیاد است.

آزادیخواه با بیان اینکه اصحاب رسانه شهرستان همواره نقش مؤثری در ایجاد امیدآفرینی، اطلاع رسانی به هنگام و دقیق و هوشمندانه داشتند، تصریح کرد: این اطلاع رسانی به هنگام سبب شده است که شهروندان همواره به اصل نظام و انقلاب امیدوار بودند که این خود یک سرمایه معنوی است

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار