محمدابراهیم زارعی با اشاره به اینکه در مسیر بودن شهر همدان و عبور افراد بسیاری از این شهر سبب شده تا طبقات مختلف جامعه در همدان به وقف توجه ویژه‌ای داشته باشند، گفت: با توجه به پیشینه‌ای که درباره وقف موجود است به جز برخی پژوهش‌های انجام شده توسط افرادی مانند دکتر اذکایی، کمتر به حوزه وقف‌پژوهی در همدان توجه شده است.
شیرازیان با بیان اینکه نرخ رشد سالمندی ۲/۴ تخمین زده شده است اضافه کرد: ۶۰۰ میلیون سالخورده در جهان وجود دارد که پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ این عدد به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر هم برسد و تا سال ۲۱۰۰ بیش از ۲۵ درصد جمعیت جهان سالخورده خواهند بود که این خود برنامه ریزی‌های دقیقی را می‌طلبد.
هاشمی‌حبیب‌آبادی برای رهایی از تاول‌های پا بیان کرد: افراد می‌توانند با سوزن سورنگ تاول را بترکانند و اگر قادر به این کار نبودند می‌توانند پودر «مورد» را خمیر کرده و بر روی تاول‌ها قرار دهند.
هاشمی‌حبیب‌آبادی برای رهایی از تاول‌های پا بیان کرد: افراد می‌توانند با سوزن سورنگ تاول را بترکانند و اگر قادر به این کار نبودند می‌توانند پودر «مورد» را خمیر کرده و بر روی تاول‌ها قرار دهند.
اگر شما هم وقت و بی وقت سراغ ظرف میوه می روید وفکر می کنید این کار سلامت تان را تهدید نمی کند سخت در اشتباه اید.
زمانیکه این ساختار گفته شده در مسیری قرار گرفته که برای مدت طولانی به آن عادت نکرده است، بعد از بسته شدن مو ها در مسیری قفل شده و از ادامه فعالیت های مربوطه خود باز می ماند.
معاون مدیر پژوهشی ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﻮﻋﻠﯽ ﺳﯿنا عنوان کرد: دانشگاه بوعلی سینا بر آن است تا با ارتباط هر چه بیشتر با بخش‌های مختلف صنعت نیازهای جامعه و صنعت را برطرف کرده و باعث اشتغالزایی شود.
معاون پژوهش دانشگاه بوعلی از‌ راه‌اندازی شعبه دیگری از مرکز رشد در دانشکده کشاورزی خبر داد وگفت: این مرکز در دانشکده کشاورزی ظرفیت پذیرش 20 شرکت را دارد و شرکت‌های وارد شده به این مرکز یک تا سه سال فرصت تمرین اداره شرکت و پیگیری جدی کارشان را دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه حتی تحرک بدنی در کاهش سرطان‌ها نیز بسیار تأثیرگذار است، گفت: یکی از اهداف و وظایف ما و همه مردم این است که در هرسال بتوانیم تا ۲۵ درصد بی‌تحرکی را در جامعه کاهش دهیم.
رئیس اداره آموزش دوره متوسطه آموزش‌وپرورش استان همدان با تأکید بر اینکه امسال برای چهارمین سال متوالی جشنواره نوجوان خوارزمی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در سال تحصیلی 96-97 جشنواره نوجوان خوارزمی در 6 محور برگزار می‌شود.
صفحه  از ۶۹