انجام بیش از ۳۳۰۰ عملیات توسط آتش‌نشانان همدان 
رئیس سازمان آتش‌نشانے و خدمات ایمنے همدان با اشاره به انجام ۳۳۰۰ عملیات توسط آتش‌نشانان همدان ادامه داد: از آغاز سال تا پایان دے ماه سامانه ۱۲۵ همدان ۱۴۰ هزار و ۷۷ تماس دریافت کرده که از این تعداد ۳ هزار و ۳۳۳ مورد منجر به عملیات شده است. 
 
 
به گزارش تابناک همدان، از روابط عمومے سازمان آتش نشانے و خدمات ایمنے همدان وے با اشاره به ثبت ۱۴ هزار و ۵۲۸ مورد تماس اشتباه تأکید کرد: ۷ هزار و ۴۶۲ مورد تماس براے دریافت مشاوره، ۱۵ مورد گزارش آتش‌سوزے کذب و ۱۱۴ هزار و ۷۳۹ مورد ایجاد مزاحمت داشتیم. 

آتشپاد محمد رضا بیاناتے در تشریح این خبرگفت: ۱۷۸۸ مورد از عملیات هاے انجام شده اطفاء حریق بوده است که اطفاء حریق پوشش گیاهان خود رو با ۸۸۶ مورد، اماکن مسکونے با ۲۰۱ مورد وسائط نقلیه با ۲۰۱ مورد، باغات و فضاے سبز با ۱۲۵ مورد و مراکز تجارے با ۸۲ مورد بیشترین تعداد عملیات در این حوزه را شامل شده است.
 
بیاناتے با بیان اینکه یک‌هزار و ۷۶۳ عملیات اطفاء حریق داخل و ۲۵ عملیات خارج از محدوده شهرے انجام گرفته است اظهار کرد: عامل بروز ۷۰۲ حادثه آتش‌سوزے عمدے، ۱۰۶۰ حادثه غیر عمدے و ۲۵ حادثه در دست بررسے کارشناسے است. 

وے با اشاره به اینکه آتش‌نشانان ۶۵ نفر شامل ۲۹ مرد و ۳۶ زن را در عملیات‌هاے اطفاء حریق نجات داده‌اند تصریح کرد: در حوادث آتش سوزے ۴۵ نفر شامل ۳۰ مرد و ۱۵ زن و ۴ نفر از آتش‌نشانان مصدوم شده‌اند و متأسفانه یکے از شهروندان جان خود را از دست داده است. 

رئیس سازمان آتش‌نشانے و خدمات ایمنے همدان از انجام ۱۱۰ مورد عملیات احتیاط حریق در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و افزود: از این تعداد ۴۲ مورد احتیاط حریق در اماکن حساس، ۵۳ مورد به دستور شوراے تأمین و ۱۵ مورد در مناسبت‌ها بوده است. 

آتشپاد محمد رضا بیاناتے با اشاره به انجام یک‌هزار و ۴۳۵ عملیات امداد و نجات طے سال جارے خاطرنشان کرد: نجات حیوانات با ۲۵۵ مورد، مهار حیوانات با ۲۳۷ مورد، نجات افراد محبوس شده در آسانسور با ۲۷۰ مورد، نجات افراد محبوس شده در اماکن مختلف با ۲۴۵ مورد، رفع آبگرفتگے و امداد و نجات در سیلاب‌ها با ۱۰۴ مورد و رهاسازے اندام بدن از داخل اشیا و اجسام با ۹۷ مورد بیشترین تعداد عملیات‌ها بوده است.