تخفیف ۵۰ درصدی در بازدید غار علیصد
مدیرعامل مجتمع سیاحتی علیصدر گفت: هزینه بازدید از غار آبی علیصدر از چهارم تا ۲۰ بهمن ماه امسال نیم بها می‌شود.

به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه این غار به عنوان بیست و سومین اثر طبیعی ملی توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته افزود: غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غار‌های آبی قابل قایقرانی جهان است.

تقوی اظهار داشت: همچنین در برگزاری رویداد ایران باشکوه در استان همدان اقامتگاه‌های گردشگری عباس آباد نیز با ۵۰ درصد تخفیف به گردشگران خدمات ارایه می‌کند.

وی گفت: رویداد ملی "ایران باشکوه" در این استان هم‌زمان با نهمین جشنواره زمستانی از چهارم تا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود.

مدیرعامل مجتمع عمومی سیاحتی علیصدر ادامه داد: شرکت سیاحتی برند گردشگری استان است و در فصل‌های کم‌رونق گردشگری با میزبانی و برگزاری رویداد‌های گردشگری و اقدامات ابتکاری می‌توانیم انگیزه‌ای برای تور‌ها و سفر گردشگران داخلی و خارجی ایجاد کنیم.

رویداد ایران باشکوه همزمان با سال نو چینی در چند استان کشور از جمله همدان به منظور معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ایران و همدان به گردشگران داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

سال نوی چینی از مهم‌ترین تعطیلات سنتی مردم این کشور است. گاه‌شمار چینی ترکیبی شمسی - قمری است و حرکت خورشید، ماه و ستارگان، تعیین‌کننده روزها، ماه‌ها و سال‌ها هستند و هر سال در بهمن ماه، سال چینی نو می‌شود.

در کشور چین سال نو با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می‌شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می‌شود. جشن سال نو در این کشور ۱۵ روز به طول می‌انجامد و با جشن فانوس پایان می‌یابد.

در بیشتر کشور‌هایی که چینی‌ها اکثریت را تشکیل می‌دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می‌شود؛ از آن جمله می‌توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره شمالی و کره جنوبی، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد.