سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد. سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.
کد خبر: ۹۹۵۵۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۲ 21 September 2021
 سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد. سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش تابناک همدان، در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

هشت سال دفاع مقدس ما، آئینه تمام نمایی از تلخی‌ها و شیرینی‌هاست؛ عرصه‌ای که نشان داد مقاومت و ایثار مردمی و حضور همیشگی در صحنه، رمز موفقیت جاودانه است و انقلاب اسلامی هم متکی به همین مردم و البته با رهبری‌های داهیانه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری همچنان به پیشرفت‌های روزافزون می‌اندیشد و قله‌های حماسه و مقاومت را در تمام عرصه‌های حساس داخلی و خارجی در می‌نوردد.

تقویم تاریخ سربلند ایران گواه آن است که ظهر روز ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ به وقت بغداد با به پرواز درآمدن ۱۹۲ فروند از انواع هواپیمای جنگنده بمب‌افکن و به حرکت درآمدن ۱۲ لشکر پیاده، زرهی و مکانیزه به سمت مرز‌ها و داخل خاک ایران، سردمداران رژیم بعث عراق کلید آغاز جنگی را علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی و ملت ایران زدند با این هدف امیدوارانه که حداکثر ظرف یک هفته به پایان برسد لیکن این جنگ، ۸ سال به طول انجامید و به دفاع مقدس مشهور شد.

ما سپاهیان انصارالحسین (ع) شاهد بوده‌ایم که همدان در ساعات اولیه آغاز جنگ در شمار استان‌هایی بود که صدام بعثی آن را هدف قرار داد. این دارالمجاهدین در دوران جنگ تحمیلی ۱۰۹ بار مورد حمله هوایی، بمباران و حمله موشکی قرار گرفت، از جمله اهداف حملات هوایی در دوران جنگ، مراسم نماز جمعه همدان در استادیوم قدس بود با تعداد زیادی کشته و زخمی و از دیگر اقدامات وحشیانه و غیرانسانی رژیم بعثی ارتش عراق در این استان، بمباران نهاوند در جنوب استان بود که با توجه به کوهستانی بودن منطقه نزدیک به ۵۰ بار مورد حمله هوایی قرار گرفت و ۱۰۰ درصد تخریب شد و این است که نهاوند را در کشور به نام دروازه ورود اسلام، گروه انقلابی ابوذر و شهر عالمان شهید مانند شهیدان حیدری و قدوسی می‌شناسند.

امسال در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس با پیام طنین انداز «ما مقتدریم» در جاده‌های تاریخ حماسی میهن عزیزمان، همگام با دولت انقلابی پیش می‌رویم تا ضمن جهاد در عرصه سلامت، دفاع همه جانبه را با کمک ارتش مجازی و رسانه‌ای علیه دشمنان نابخرد این نظام مقدس تا جایی پیش ببریم که به فرمان فرمانده کل قوا، تمام عداوت‌های داخلی و خارجی را به خاک نشانده و به فضل قادر متعال، پرچم پرافتخار ایران اسلامی را به دست صاحب اصلی این انقلاب، حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) برسانیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار