صندوق بین‌المللی پول برای کمک به اقتصاد‌های جهان در شرایط پاندمی کرونا ۶۵۰ میلیارد دلار نقدینگی توزیع خواهد کرد تا بدهی‌های اعضای این صندوق کاهش یابد.
کد خبر: ۹۸۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۵ 03 August 2021
 صندوق بین‌المللی پول برای کمک به اقتصاد‌های جهان در شرایط پاندمی کرونا ۶۵۰ میلیارد دلار نقدینگی توزیع خواهد کرد تا بدهی‌های اعضای این صندوق کاهش یابد.

به گزارش تابناک همدان، به نقل از راشاتودی، صندوق بین‌المللی پول برای کمک به اقتصاد‌های جهان در شرایط پاندمی کرونا ۶۵۰ میلیارد دلار نقدینگی توزیع خواهد کرد تا بدهی‌های اعضای این صندوق کاهش یابد.

کریستالینا جورجیه‌وا، مدیرکل صندوق بین‌المللی پول طی بیانیه‌ای گفت: هیأت رئیسه صندوق در ۲ آگوست ۲۰۲۱ تأیید کرد ۶۵۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی بین‌المللی برای تقویت نقدینگی جهان تخصیص داده شود.

جورجیه‌وا این تصمیم را تاریخی خواند و آن را مانند واکسنی در بازوی اقتصاد جهانی در زمان این بحران بی‌سابقه دانست. او گفت این کمک‌ها در ۲۳ آگوست اجرایی خواهند شد.

این در حالی است که برخی کشور‌ها از این برنامه انتقاد کرده‌اند و آن را هدیه‌ای به کشور‌های ثروتمند می‌دانند.

صندوق بین‌المللی پول این نقدینگی را بر اساس سهمیه کنونی کشور‌ها در این صندوق بین ۱۹۰ عضو خود تقسیم خواهد کرد. حدود ۵۸ درصد یا ۳۷۵ میلیارد دلار به کشور‌های پیشرفته خواهد رسید و ۴۲ درصد یا ۲۷۵ میلیارد دلار به کشور‌های در حال توسعه و کشور‌های کم‌درآمد داده خواهد شد.

صندوق بین‌المللی پول ادعا می‌کند با اعضای خود به دنبال راه‌هایی خواهند گشت که پول تخصیص شده به کشور‌های ثروتمندتر را از طریق کانال‌هایی به کشور‌های فقیرتر برسانند.


اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین