معاون تولید نیروگاه گفت: رکورد ۲۸ ساله تولید انرژی در نیروگاه شهید مفتح شکسته شد.
کد خبر: ۹۵۰۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹ 23 March 2021
پژمان اختری با اعلام این خبر گفت: با تولید بیش از ۶ میلیارد و ۹۲۸ میلیون کیلو وات ساعت انرژی الکتریکی، رکورد تولید برق از ابتدای راه اندازی واحد‌های نیروگاه تاکنون شکسته شد.

به گزارش تابناک همدان، معاونت تولید نیروگاه اظهار کرد: این موفقیت در شرایطی به دست آمده است که نیروگاه در پایان دهه سوم عمر خود و ورود به دهه چهارم قراردارد که عمری طولانی برای نیروگاه محسوب میشود، اما تلاش، غیرت، تخصص و همت کارکنان توانمند نیروگاه شرایط را به نحوی رقم زده است که تولید نیروگاه با سال‌های آغازین تفاوتی ندارد.

اختری با اشاره به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و تحریم‌های ضالمانه علیه کشور افزود: نیروگاه شهید مفتح در سالی که از سوی مقام معظم رهبری بنام جهش تولید نامگذاری شده بود علاوه بر ثبت رکورد ۲۸ ساله تولید، رشد ۱۰ درصدی تولید یک ساله در مقایسه با مدت زمان مشابه سال ۹۸ را رقم زده است.

وی در ادامه اضافه کرد: با پایان یافتن تعمیرات اساسی واحد چهار، تعمیرات نیمه اساسی سایر واحد‌ها بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته انجام خواهد گرفت تا این مجموعه تا پیش از آغاز پیک مصرف تابستان، آماده تولید پایدار انرژی باشد.

معاونت تولید نیروگاه ابراز امیدواری کرد با تلاش، همت و همدلی کارکنان نیروگاه بتوانیم در سالی که بنام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری شده است، شاهد تکرار موفقیت‌های سال گذشته باشیم.

شایان ذکر است نیروگاه شهید مفتح با ۴ واحد بخار به ظرفیت هزار مگاوات، علاوه بر تأمین برق استان همدان و پایداری بی‌نظیر در تولید انرژی به نقطه ثقل شبکه برق در غرب کشور تبدیل شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار