کد خبر: ۹۲۸۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵ 31 December 2020
 
 
پیام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی و آغاز دهه بصیرت شرح ذیل است:
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان همدان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی و آغاز دهه بصیرت پیامی صادرکرد متن پیام بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت رشید ایران اسلامی در سه دهه حیات پربرکت نظام جمهوری اسلامی روز‌های تلخ و شیرین گوناگون‌ی را تجربه کرده است.

به موازات هر دسیسه و تقابل دشمنان آشکار و پنهان با این انقلاب، مردم مومن و سلحشور ایران اسلامی باتوجهات حضرت بقیه الاعظم و راهبری و اشاره، ولی فقیه زمان تحت رهبری‌های امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای و با بصیرت انقلابی تمام توطئه‌ها را ناکام ساخته اند.

نهم دی ماه سال ۸۸ به عنوان برگ زرینی در تاریخ پر از حماسه کشور ایران، پیام ولایت مداری ملت را به جهانیان فریاد زد و مردم با حضور پرشکوه و یکپارچه در راهپیمایی آن روز عظیم نشان داد که توطئه‌ها و نقشه‌های استکبار جهانی نخواهند توانست حرکت آن‌ها را در ادامه راه شهداو امام شهیدان لحظه‌ای کند و یا متوقف کند.

 ۹ دی یادآور تجدید پیمان ملت با ارزش‌های انقلاب اسلامی و ولایت است و این خود حاصل بصیرت و آگاهی ملت ایران است که برگرفته از فرهنگ عاشوراست که جهانیان را تسلیم اراده خود کرد و خشم و عصبانیت دشمنان و منافقین ملت را همراه با انفعال و عقب نشینی از مواضع نادرستشان به ارمغان آورد.

نهم دیماه سال ۱۳۸۸ یوم الله دیگری در تاریخ حماسه‌های ماندگاراست که جهانیان شاهد عمق پیوند ولایت و مردم بصیر و انقلابی ایران برای خاموش کردن فتنه‌های داخلی و توطئه‌های خارجی بودند.

حماسه ۹ دیماه تجلی قدرت الهی در هویت اسلامی و بنیان مردمی انقلاب بود که با الهام از فرهنگ عاشورایی، فتنه گران داخلی و توطئه چینان خارجی را مرعوب ساخت و بین تکلیف گرایان حسینی بامنحرفان فریب خورده و دنیاطلبان داخلی و اسلام ستیزان خارجی شاخص شد.

 آری ملتی که در ۹ دی حماسه آفرید همان ملتی است که بار‌ها با مهارت شناخت و بصیرت خود بر دهان استکبار و جبهه باطل و یاوه گویان مشت سنگینی را فرود آوردو دربرخورد با فریب خوردگان پست فتنه در هتک حرمت عزای حسینی و خیمه سید الشهداء علیه السلام، به رغم خواسته و تصور دشمنان، همانگونه که نتوانستند در قیام عاشورا به مقصد خود برسند بار دیگر خون بر شمشیر پیروز شد و بصیرت ملت انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی با درس از عاشورای حسینی بر همه خواسته‌های دشمن مهر باطل زده و ضمن افشای چهره واقعی منافقان، بر این باور است که مشعل حماسه حسینی هرگز خاموش نخواهد شد.

 همچنان که رهبر و مقتدایمان فرمودند: " این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده‌ای افراد در خیابان‌ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود، و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین هم شد". همانگونه که در ابتدای انقلاب، محرم به کمک این مردم آمد و امام خمینی (ره) فرمود خون بر شمشیر پیروز است، در قضایای ۹ دی هم، عاشورا به کمک ملت آمد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.

 یوم الله ۹ دی روز درخشش حضور جوانان و نوجوانانی بود که به نمایندگی از نسل سوم انقلاب در میادین و خیابان‌ها حضور یافتند و صیانت از انقلاب و اسلام را از نسل پیشین تحویل گرفتند و این حماسه بزرگ حاصل حضور جوانان بود و با این حضور جایگاه رهبر دینی و ولایت فقیه در جامعه غرب روشن شد.

مردم در ۹ دی ماه سال ۸۸ در یک حضور به یادماندنی خواسته و اعتقادات خود را یکبار دیگر بیان کردند و از یک امتحان بسیار دشوار سربلندانه بیرون آمدند، اما باید دانست که دشمنان نظام و انقلاب لحظه‌ای دست از دشمنی برنخواهند داشت و باید با بصیرت و درک حوادث و اتفاقات و حضوری مداوم و گسترده با نگاه به سرچشمه معارف ولایت و رهبری، راه را همچون گذشته گم نکنیم تا کشتی نجات ملت‌ها را با گذر از طوفان‌ها و موج‌های خطرناک به ناخدای اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم بسپاریم.

اینجانب به نمایندگی از جامعه بصیر و ولایتمدار کارگران، کارفرمایان و تعاونگران استان همدان در سالگرد حماسه ماندگار ۹ دی بار دیگر بیعت خود را با پیر مرادمان تجدید کرده و همگان را به وحدت حول محور ولایت مطلقه فقیه دعوت می‌نماییم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار