کد خبر: ۹۲۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸ 03 December 2020
بسم الله الرحمن الرحیم
 
ترور دکتر محسن فخری زاده توسط اسرائیل بیانگر آنست که همچنان تشکیلات جاسوسی و عملیاتی اسرائیل در ایران فعال است. این هفتمین ترور دانشمندان هسته‌ای ایران است که همگی آن‌ها به شهادت رسیده اند. الان بیش از ده سال است که اسرائیل به طور مرتب در داخل ایران عملیات مختلف از جمله ترور انسان‌های دانشمند را انجام می‌دهد.

روش ترور رئیس سازمان پژوهشی و نوآوری وزارت دفاع مشخص می‌سازد که ساختار عملیاتی اسرائیل در ایران بسیار مجهز و پیشرفته و متکی بر اطلاعات دقیق است. اسرائیل تا کنون برای مقابله با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران تمام ظرفیت‌های اطلاعاتی، امنیتی، سایبری، عملیاتی و دیپلماتیک خود را بکار گرفته است و باید احتمال داد که این برنامه ادامه خواهد یافت.

صرف نظر از اهداف اسرائیل از انجام اینگونه ترورها، باید دید چه ضعفی در ساختار و ساز و کار‌های دستگاه‌های امنیتی ایران وجود دارد که علیرغم محتمل بودن ترور افرادی مانند شهید فخری زاده و پیش بینی محافظ برای آن‌ها باز هم عملیات اسرائیل موفق می‌شود؟!

از سوی دیگر این ترور نشان می‌دهد که واکنش‌های عملیاتی و دیپلماتیک ایران در برابر این ترور‌ها بازدارنده نبوده است. امید است شهادت دکتر فخری زاده موجب انهدام تشکیلات اطلاعاتی و عملیاتی اسرائیل در داخل ایران شود و جمهوری اسلامی بتواند بر صهیونیست‌ها در این زمینه مسلط شود.


فاعتبروا یا اولی الابصار

حسین علایی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار