دکتر محسن رضایی در نشست مقدماتی اصل ۳۱ قانون اساسی، بر تسریع بازنگری سیاست‌های مسکن تاکید کرد.
کد خبر: ۹۱۹۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸ 26 November 2020
دکتر محسن رضایی در نشست مقدماتی اصل ۳۱ قانون اساسی، بر تسریع بازنگری سیاست‌های مسکن تاکید کرد.

به گزارش تابناک همدان؛ وی در جلسه‌ای با حضور رئیس کمیسیون تولیدی و زیربنایی و رئیس دفتر بررسی‌های راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و کمیته‌های زیرمجموعه این دو، پس از بررسی عملکرد بخش‌های مختلف، خواستار تسریع در نظارت و بازنگری سیاست‌های کلی مسکن شد و گفت: از همه زیرمجموعه‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌خواهم ضمن تسریع در بازنگری سیاست‌های کلی مسکن، این وظیفه مهم و ملی را به گونه‌ای انجام دهند که مطمئن شویم اصل ۳۱ قانون اساسی اجرا شود، حق مسکن همه اقشار جامعه رعایت گردد و حوادث تلخ کرمانشاه، اهواز و بندرعباس تکرار نشود.

رضایی که در نشست مقدماتی اصل ۳۱ قانون اساسی با حضور کمیسیون‌ها و کمیته‌های تخصصی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام سخن می‌گفت، خواستار توجه بیشتر به اصل ۳۱ قانون اساسی و مدیریت زمین شد و افزود: انشاالله به زودی خطوط راهنمای کلی برای تدوین سیاست‌های مسکن در برنامه هفتم کشور به روسای کمیسیون‌ها و کمیته‌های دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ خواهد شد. انتظار می‌رود نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب و دغدغه‌های خانوار‌های ایرانی راجع به مسکن را لحاظ کنیم و نیز توجه جدی به اصل ۳۱ قانون اساسی و حق مسکن مردم در برنامه هفتم کشور داشته باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انشاالله بخش‌های نظارتی مجمع روند نظارت بر سیاست‌های فعلی در بخش مسکن را با جدیت بیشتر دنبال خواهند کرد.

رضایی اظهار داشت: کشور با مشکل کمبود مسکن و عدم تناسب عرضه و تقاضا و سوداگری‌های پیچیده که گاه تنیده در بافت اقتصادی و سیاسی کشور هستند، مواجه است. در ده سال اخیر سرمایه گذاری در کل کشور بویژه روی مسکن کاهش پیدا کرده و حوادث اخیری که در کشور رخ داده، نشانگر وجود یک بحران در مسکن است که علایم آن را در قالب حاشیه نشینی مردم در شهر‌های بزرگ می‌بینیم و نمونه‌هایی از تنش در این موضوع را در حوادث کرمانشاه، خوزستان و هرمزگان مشاهده شد.

محسن رضایی تاکید کرد: اصل ۳۱ قانون اساسی، حرف اول و آخر را درباره حق مسکن مردم زده و وظیفه دولت را روشن کرده است. اصل ۳۱ قانون اساسی هوشمندانه و ضامن منافع ملی است. این وضعیت شایسته ملت و دولت ما نیست. به یک اقدام تحولی در بخش مسکن برای پاسداری از اصل ۳۱ قانون اساسی نیاز داریم.

در ادامه این جلسه، مدیران مختلف از جمله جناب آقای سعیدی کیا رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و آقای صادقی رئیس دفتر بررسی‌های راهبردی مجمع تشخیص و مدیران تابعه این دو بخش، گزارش عملکرد و دیدگاه‌های خود را ارائه کردند و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر هم افزایی بخش‌های مختلف به منظور بازنگری سریع سیاست‌های مسکن و نیز توجه جدی به اصل ۳۱ در تدوین سیاست‌های برنامه هفتم کشور تاکید کرد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار