استاندار همدان از آبگیری اولیه و مقدماتی این سد در سال آینده و بهره‌برداری از این سد در سال ۱۴۰۰ خبر داد که این زمان با آنچه در ابتدای شروع به کار این سد هدفگذاری شده بود، فاصله زیادی دارد.
کد خبر: ۹۱۷۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷ 17 November 2020
به گزارش  تسنیم از تویسرکان، استاندار همدان در سفر اخیر خود به تویسرکان از طرح در حال اجرای سد خرمرود بازدید کرد و به پیشرفت ۳۵ درصدی آن اشاره کرد، اما به طور دقیق و قاطع سخنی در مورد علل کندی فزاینده در روند اجرایی این طرح نگفت.

سعید شاهرخی از آبگیری اولیه و مقدماتی این سد در سال آینده و بهره‌برداری از این سد در سال ۱۴۰۰ خبر داد که این زمان با آنچه در ابتدای شروع به کار این سد هدفگذاری شده بود، فاصله زیادی دارد.

در بزرگی و اثر بخشی طرح ساخت سد خرمرود و پیگیری‌های مستمر نماینده مردم تویسرکان در مجلس و مسئولان مرتبط دیگر تردیدی نیست واینکه وضعیت اعتبارات مالی دولت در شرایط کنونی مطلوب نیست و طبیعتاً بر روی زمان اجرا و بهره برداری از طرح‌های مختلف عمرانی اثرگذار است، قابل درک است.

با این حال، اما نیمه تعطیل شدن چند مرحله‌ای روند ساخت سد خرمرود و صرف فعال بودن آن در زمان کنونی نمی‌تواند پاسخ قانع کننده و کاملاً قابل قبولی باشد، چون بر اساس اطلاعات و آمار رسمی که مسئولان مرتبط با این بخش منتشر کرده اند، کندی مراحل اجرایی این طرح بیش از حد به چشم می‌آید.

پس از آنکه ساخت کامل و بهره‌برداری از سد سرابی تویسرکان به عنوان اولین سد این شهرستان، بیش از ۱۱ سال طول کشید، مردم تویسرکان با توجه به اظهارات مسئولان، امیدوار بودند ظرف مدت سه و یا حداکثر ۴ ساله شاهد بهره‌برداری از سد خرمرود باشند، اما این خواسته محقق نشده است.

این در حالی است که آب آشامیدنی نزدیک به ۵۰ روستای شهرستان تویسرکان قرار است از این سد تامین شود و اهالی این روستا‌ها در سال‌های اخیر با مشکلات عدیده‌ای در بخش تامین آب آشامیدنی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

به گفته نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، سد خرمرود علاوه بر تامین آب آشامدنی بخشی از اهالی شهرستان تویسرکان از پیوست گردشگری نیز برخوردار است و ساخت این سد در کنار ساماندهی و تعریض جاده تویسرکان به همدان از مسیر گنجنامه قرار است زمینه حضور گردشگران در پایتخت طلای سبز ایران را بیش از پیش در سال‌های آینده فراهم کند.

سد خرمرود همچنین در کنار چند طرح عمرانی دیگر یکی از طرح‌های محوری و اثرگذار در روند توسعه شهرستان تویسرکان است و در حالی که در دولت یازدهم در حال خروج از چرخه اجرایی و حذف از ردیف بودجه دولتی بود با پیگیری‌های مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس به چرخه اجرایی بازگشت و اکنون مردم تویسرکان خواستار تداوم پیگیری نماینده خود در مجلس و دیگر مسئولان شهرستان و استان برای تکمیل و بهره‌برداری از این سد هستند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار