تاکید عسگریان در صحن شورا:
رییس شورای شهر همدان در پنجاه و یکمین جلسه صحن شورا، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، گفت: اقدامات شهرداری همدان به‌ویژه در حوزه خدمات شهری در تعطیلات اخیر بسیار مطلوب و چشمگیر بوده وحوزه خدمات شهری خط مقدم خدمت محسوب می‌شود.
کد خبر: ۹۱۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰ 19 October 2020
رئیس شورای اسلامی شهر همدان عملکرد شهرداری در حوزه خدمات شهری را مطلوب ارزیابی کرد.

به گزارش تابناک همدان، از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، سید مسعود عسگریان در پنجاه و یکمین جلسه صحن شورا، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، افزود: اقدامات شهرداری همدان به‌ویژه در حوزه خدمات شهری در تعطیلات اخیر بسیار مطلوب و چشمگیر بود.

عسگریان با بیان اینکه حوزه فعالیت شهرداری بسیار گسترده است، اما حوزه خدمات شهری خط مقدم خدمت محسوب می‌شود، گفت: رضایتمندی از مدیریت شهری با ارزیابی عملکرد مطلوب حوزه خدمات شهری امکان پذیر است.

وی با اشاره به اینکه به‌منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، حضور تعداد مسافرین در تعطیلات هفته گذشته در همدان نسبت به تعطیلات هفته‌های گذشته کمتر شده بود، اظهار کرد: علی رغم کاهش حضور مسافرین و گردشگر یا همچنان به همین تعداد مسافر و شهروندان همدانی هم از لحاظ کمیت و کیفیت مطلوب بوده و شاهد نظافت سطح شهر بودیم که در این راستا عملکرد حوزه خدمات شهری قابل قدردانی است.

وی همچنین با اشاره به خشک شدن بعضی از درخت‌های سطح شهر اظهار کرد: لازم است حوزه خدمات شهری با هماهنگی عضو شورای شهر در حوزه فضای سبز در راستای شناسایی درختان خشک شده در معابر، پارک‌ها و فضای سبز اقدام کرده و در فصل و زمان مناسب نسبت به هرس کردن یا جمع آوری این درختان اقدام کند تا از سقوط خطرات جانی و مالی در سطح شهر جلوگیری و نیز باعث شادابی فضای سبز شهری شود.

* مولوی: مدیریت شهری دخالتی در جمع آوری بنر‌های استاد شجریان از سطح شهر نداشته است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: جمع آوری بنر و بیلبورد‌های یادبود و گرامیداشت استاد محمدرضا شجریان از سطح شهر هیچ‌گونه ارتباطی به مجموعه شورای شهر و شهرداری همدان ندارد.

ابراهیم مولوی با اشاره به اینکه مجوز محتوای تبلیغات محیطی بنر و بیلبورد‌های سطح شهر توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان صادر می‌شود، افزود: اخیراً با درگذشت استاد فرزانه شجریان، تاییدیه محتوایی این پیام‌ها در سطح شهر به عنوان پاسداشت این استاد بزرگوار توسط اداره کل ارشاد صادر شد و متأسفانه پس از گذشت ۴۸ ساعت با دستور همان اداره کل، لغو شده است.

مولوی اضافه کرد: شهرداری هر ساله سازه‌های تبلیغاتی سطح شهر را به مناقصه گذاشته و شرکت یا کانونی که برنده می‌شود، کار تبلیغات را بر عهده دارد و طبق پیگیری‌هایی که توسط بنده صورت گرفت، جمع‌آوری بیلبورد و بنر‌های گرامیداشت یاد و خاطره خسرو آواز ایران، استاد شجریان به دستور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است که متاسفانه مدیر کل این مجموعه، پاسخگو نبود.

وی اظهار داشت: افکار عمومی و شهروندان در زمینه جمع‌آوری این بنر و بیلبوردها، مطالبه‌گر هستند؛ از این‌رو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگو باشد.

* بادامی‌نجات: ضرورت ایجاد دفتر نمایندگی شهرداری همدان در پایتخت

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: در این اجلاس رئیس دیوان عدالت اداری نیز حضور داشت که تفاهمنامه همکاری بین دو مجموعه دیوان عدالت اداری و شورای عالی استان‌ها منعقد شد.

بادامی نجات با بیان اینکه یکی از مفاد همین تفاهمنامه، حضور یکی از نمایندگان شورای عالی استان‌ها در شعب دیوان عدالت اداری است، افزود: همچنین مقرر شد کارگروه مشترکی تشکیل شود که در این کارگروه موضوعات مرتبط با حقوق شورا و شهرداری‌ها در قالب تفاهم نامه پیگیری شود.

وی با اشاره به اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداریها، یادآور شد: اصلاح این قانون در دستور کار قرار گرفته و لازم است نظرات اعضای شورا‌ها در خصوص آن بیان شود تا ضمن بررسی و تدوین اصلی اصلاح قانون، لایحه پیشنهادی را به مجلس ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان با اشاره به برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد کشور در خصوص نامگذاری شهر‌های خلاق کشور یادآور شد: همدان می‌تواند در حوزه شهر‌های خلاق به عنوان برندی خاص شناخته و معرفی شود.

بادامی‌نجات بر ضرورت ایجاد دفتر نمایندگی شهرداری همدان در تهران تاکید کرد و افزود: می‌توان با بکارگیری نیرو‌های متخصص در این دفتر، پیگیر مباحث شهرداری در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های متولی بود چرا که این امر در جذب اعتبارات ملی بسیار تاثیرگذار است.

* سلماسی: ضرورت ایجاد فردوس فرهیختگان شهر همدان

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه بر ایجاد فردوس فرهیختگان شهر همدان تأکید کرد و گفت: لازم است برای مفاخر معاصر کهن شهر همدان فردوس فرهیختگان ایجاد شود و لازمه آن همکاری اداره کل اوقاف با شهرداری است. 

رضوان سلماسی با بیان اینکه در حال حاضر احداث پارک مشاهیر در راستای گرامیداشت جایگاه مفاخر همدان در حال انجام است، یادآور شد: در حال حاضر چهره‌نگاری مشاهیر مربوط به سال‌های قبل از سال ۱۳۰۰ انجام شده است و باید برای مفاخر معاصر همدان نیز در ۱۰۰ سال اخیر اقدامی فاخر صورت پذیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار