امام جمعه ملایر از سرپرست اداره ورزش و جوانان و مسئول امور جوانان و فرهنگی آن خواست تا در این زمینه در اتاق و هیئت اندیشه‌ورز جوان تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام پذیرد.
کد خبر: ۹۱۰۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶ 19 October 2020
امام جمعه ملایر با تأکید بر لزوم افزایش جمعیت در کشور گفت: هیئت‌های اندیشه‌ورز جوان در راستای فرهنگسازی برای تسهیل امر ازدواج و فرزندآوری ایده بدهند.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری در دیدار با سرپرست و کارکنان اداره ورزش و جوانان به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار کرد: نیروی جوان ظرفیت و سرمایه گرانبهایی برای یک کشور است و باید شرایطی را فراهم کرد که بتواند نقش مهمی را در آبادانی و پیشرفت کشورش ایفا کند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فرزندآوری و افزایش جمعیت گفت: کم شدن جمعیت خود تهدید جدی است و باید تدابیری، چون تشویق نسل جوان و ورزشکار به فرزندآوری، استفاده از ابزار‌های لازم مثل فرهنگسازی اصولی و جامع با برنامه‌ریزی‌های لازم در فضای مجازی با هدف ازدواج و فرزندآوری نسل جوان و متاهل اندیشیده شود تا در آینده شاهد افزایش جمعیت نسل جوان در کشور باشیم.

امام جمعه ملایر از سرپرست اداره ورزش و جوانان و مسئول امور جوانان و فرهنگی آن خواست تا در این زمینه در اتاق و هیئت اندیشه‌ورز جوان تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: در این برهه باید مواظب دشمنان نیز بود که برای جمعیت کشور‌های اسلامی برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام داده‌اند که جوانان این کشور‌ها تمایلی به فرزندآوری نداشته باشند تا کشور‌ها به مرور زمان با کمبود جمعیت مواجه شوند.

برقراری ورزش را نیاز مبرم یک جامعه به ویژه نسل جوان دانست که با برنامه‌ریزی‌های لازم می‌شود آن را به شکل اصولی و بنیادین اشاعه داد و با فرهنگسازی به آن در سبد خانواده جایگاه ویژه‌ای بخشید.

وی اضافه کرد: ورزش در زمان مقابله و پیشگیری از شیوع کرونا در خانه نقش مهمی را در این زمینه ایفا می‌کند و می‌توان با شعار «هر خانه یک باشگاه» انگیزه خوبی را برای خانواده‌ها ایجاد کرد تا ورزش در بین اعضای خانواده فرهنگسازی شود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار