استاندار همدان با بیان اینکه کار‌های مقدماتی برای ثبت جهانی چند اثر مهم این استان انجام شده است تاکید کرد: تا عید نوروز پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه بسته می‌شود..
کد خبر: ۹۰۸۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۳ 12 October 2020
استاندار همدان با بیان اینکه کار‌های مقدماتی برای ثبت جهانی چند اثر مهم این استان انجام شده است تاکید کرد: تا عید نوروز پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه بسته می‌شود..

به گزارش تابناک همدان، سید سعید شاهرخی چهارشنبه در نشست گردشگری همدان افزود: این استان با داشتن حدود هزار و ۹۰۰ اثر گردشگری که یک هزار و ۶۰ مورد آن ثبت ملی شده است، ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه دارد.

وی نامگذاری استان همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران را برندی برای همدان دانست و گفت: این عنوان با تلاش نمایندگان مجلس به همدان داده شده و دارای اعتبار زیادی است.

استاندار همدان ادامه داد: سال ۲۰۱۸ همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا نامگذاری شد و این مهم به دلیل داشتن ظرفیت‌های زیاد استان در حوزه گردشگری است.

شاهرخی افزود: توسعه استان همدان بدون گردشگری میسر نخواهد شد و گردشگری می‌تواند تحول بسیاری برای همدان ایجاد کند.

نگاه دولت توجه به معیشت و سلامت مردم است

وی با بیان اینکه کرونا مشکلات زیادی برای اقتصاد جهان، کشور و استان در بخش‌های مختلف ایجاد کرده است و مشکلات پیش آمده تنها مختص به همدان خاص نیست ادامه داد: نگاه دولت توجه به معیشت و سلامت مردم است و با کمک مردم باید نگاه به گردشگری تقویت شود.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همه اماکن گردشگری باید باز باشد چراکه گردشگری در تقویت روحیه مردم و شادابی آنان بسیار تاثیرگذار است.

شاهرخی تاکید کرد: اگر مردم همه پروتکل‌های بهداشتی را ۱۰۰ درصد رعایت کرده، فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند، با زدن ماسک و خودداری از حضور در تجمع‌ها می‌توانند سایر فعالیت‌های خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: برخی تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفته و اصرار بر تعطیلی اماکن گردشگری دارند و این کار ناامید کردن و ترساندن مردم است.

استاندار همدان خواستار تهیه بسته حمایتی برای صنعت گردشگری استان شد و از مسوولان خواست با تدوین این بسته و ارائه آن به ستاد ملی کرونا تصمیم گیری لازم برای گردشگری اتخاذ شود.

شاهرخی از دستگاه‌های خدمات رسان خواست تعامل لازم را با واحد‌های گردشگری داشته باشند و آب، برق و گاز این واحد‌ها را به دلیل بدهی قطع نکنند.
 
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار