مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اجرای طرح "هر روستا یک محصول" را موجب سوق دادن روستا‌ها به سمت اشتغالزایی دانست و حمایت از زنان سرپرست خانوار و پایداری شغل را اولویت صندوق برشمرد.
کد خبر: ۸۸۶۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸ 08 August 2020
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اجرای طرح "هر روستا یک محصول" را موجب سوق دادن روستا‌ها به سمت اشتغالزایی دانست و حمایت از زنان سرپرست خانوار و پایداری شغل را اولویت صندوق برشمرد.

به گزارش تابناک همدان، نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره طرح‌های اجرا شده اشتغالی در صندوق گفت: یکی از راه‌های حمایت از توسعه اقتصادی روستاها، حمایت از محصول محوری در روستا و جلب مشارکت اهالی برای گرایش به شغل مشترک به منظور کسب درآمد و ثروت بیشتر و گسترش مزیت‌های روستا است.

وی ادامه داد:صندوق کارآفرینی امید با حمایت از طرح هر روستا ـ. یک محصول در تلاش است اشتغالزایی را به روستا‌ها برده و بر بیکاری در روستا‌ها غلبه و خانوار‌ها را از خدمات صندوق بهره‌مند کند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود:امروز در اغلب شهرستان‌ها و بخش‌ها روستا‌های زیادی با محوریت محصول واحد به کار تولید و ارائه خدمت مشغول هستند که بسیاری از این تولیدات کشاورزی و در برخی موارد صنعتی و خدماتی است.

نوراله زاده با اشاره به حمایت صندوق از زنان سرپرست خانوار گفت: به طور مشخص در صندوق جامعه هدفی از بین مردان و زنان تعریف نشده است، اما زنان سرپرست خانوار به دلیل اینکه گردش مالی و جواز کسب ندارند و بانک‌ها معمولا به آن‌ها وام نمی‌دهند در اولویت حمایت صندوق قرار دارند تا بتوانند گردش مالی ایجاد کنند.

 وی گفت: فعالیت‌های کارآفرینی در راستای رونق روستا در صندوق کارآفرینی امید شامل پرداخت ۱۶۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال روستایی است که پرداخت بیش از ۷۵ درصد تسهیلات روستایی انجام شده است و ایجاد ۱۰۰۰ صندوق خرد محلی در ۳۱ استان و فعالیت در ۳۱ استان و ۱۰۰ روستای بدون بیکار و اجرای طرح هر روستا، یک محصول در بیش از ۲۰۰ روستای کشور از جمله فعالیت‌های این صندوق است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار