مهرداد حمزه با اشاره به برگزاری برنامه‌های «روز خبرنگار» در استان همدان در قالب «هفته خبرنگار» افزود: متاسفانه امسال شرایط جامعه به خاطر کرونا طوری است که امکان برگزاری بسیاری از برنامه‌هایی که در سال‌های پیش اجرا می‌شد وجود ندارد.
کد خبر: ۸۸۳۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲ 02 August 2020
امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا خبرنگاران استان همدان با چشم‌پوشی از برگزاری برنامه روز خبرنگار ترجیح دادند به رونمایی از ۳۰۰ تمبر شخصی اهالی رسانه بسنده کرده و تبریک‌هایشان به مناسبت فرارسیدن این روز را به همان فضای مجازی محدود کنند.

به گزارش تسنیم، هر ساله هفته بزرگداشت اهالی رسانه یا همان روز خبرنگار، سالروز شهادت شهید صارمی از ۱۲ مرداد ماه آغاز شده و ۱۷ مرداد ماه پایان می‌یافت، امسال، اما شیوع بیماری کرونا سبب شد اهالی رسانه قید برگزاری این روز را بزنند و در فضای مجازی با ارسال چند پیامک تبریک برای یکدیگر، این هفته را گرامی بدارند.

به همین مناسبت مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان اظهار داشت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با توجه به تاکید استاندار و ستاد استانی مقابله با کرونا، مراسم «روز خبرنگار» امسال برگزار نمی‌شود.

مهرداد حمزه با اشاره به برگزاری برنامه‌های «روز خبرنگار» در استان همدان در قالب «هفته خبرنگار» افزود: متاسفانه امسال شرایط جامعه به خاطر کرونا طوری است که امکان برگزاری بسیاری از برنامه‌هایی که در سال‌های پیش اجرا می‌شد وجود ندارد.

وی تأکید کرد: به منظور رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی و با توجه به تاکید استاندار و ستاد استانی مقابله با کرونا، مراسم "روز خبرنگار" امسال برگزار نخواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان همدان با گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم «مهدی کاشی» از فعالان رسانه‌ای تاثیرگذار استان که اخیرا به دلیل کرونا فوت کرده و دیگر خبرنگاران فقید به ویژه شهید صارمی بیان کرد: تلاش شده برخی از برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار شود که از آن جمله می‌توان به مسابقه کتابخوانی غدیرخم به صورت آنلاین و وبینار آموزشی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه "هفته خبرنگار" امسال از ۱۲ مردادماه آغاز می‌شود و تا عید سعید غدیر ادامه خواهد داشت عنوان کرد: در نخستین روز تعدادی از خبرنگاران به نمایندگی از جامعه رسانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر سر مزار شهدای گمنام پارک مردم حاضر می‌شوند و ضمن احترام به مقام شامخ شهدا، در همان مکان دیدار کوتاهی با نماینده، ولی فقیه در استان خواهند داشت.

حمزه ادامه داد: در حاشیه ادای احترام به مقام والای شهدا، با همت شهرداری همدان از یادمان شهدای گمنام پارک مردم نیز رونمایی خواهد شد.

وی گفت: به بهانه «هفته خبرنگار» از تمبر شخصی ۳۰۰ نفر از مدیران مسئول، سرپرستان، خبرنگاران و عکاسان فعال در بخش‌های مختلف رسانه‌ای رونمایی و به آنان اهدا خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات همدان سرکشی و بازدید هیات مدیره خانه مطبوعات استان از دفاتر مطبوعاتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی با بیان اینکه «هفته خبرنگار» امسال همچون گذشته پوستر اختصاصی خواهد داشت بیان کرد: طی رایزنی با سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قرار شد المان شکیلی با موضوع «خبرنگار» در یکی از نقاط پرتردد شهر نصب شود که با موافقت این سازمان و انجام مقدمات اولیه، طی ماه‌های آتی نصب خواهد شد.

حمزه از تمام فرمانداری‌ها، ادارات کل و سازمان‌های دولتی و خصوصی علاقه‌مند به برگزاری برنامه برای خبرنگاران فعال مجموعه خود خواست مراسم را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و در صورت امکان در فضای باز برگزار کنند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار