بسیج برای ایجاد آمادگی رزمی نیرو‌های تحت امر خودش در گردان‌های بیت المقدس، امام علی و امام حسین (ع) برنامه‌های متنوعی دارد که یکی از این برنامه‌ها، برگزاری آموزش تکمیلی ۳۰ روزه بسیج می‌باشد، که در واقع یکی از ملزومات عضویت در گردان‌های امنیتی و گردان‌های مردم پایه نیز همین برنامه می‌باشد.
کد خبر: ۸۸۲۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰ 04 August 2020
محمد قراگوزلو مسئول آموزش سپاه ناحیه همدان اظهار داشت: بسیج برای ایجاد آمادگی رزمی نیرو‌های تحت امر خودش در گردان‌های بیت المقدس، امام علی و امام حسین (ع) برنامه‌های متنوعی دارد که یکی از این برنامه‌ها، برگزاری آموزش تکمیلی ۳۰ روزه بسیج می‌باشد، که در واقع یکی از ملزومات عضویت در گردان‌های امنیتی و گردان‌های مردم پایه نیز همین برنامه می‌باشد.

به گزارش تابناک همدان؛ وی گفت: این دوره چند حسن بزرگ دارد از طرفی به سازمان نظام وظیفه عمومی در راستای آموزش نظامی کمک می‌کند و هم چنین در بالا بردن امنیت کشور نیز موثر بوده و از طرفی کمک حال بسیجیان در سربازی خواهد بود بطوریکه افرادی که با سپاه به خدمت سربازی اعزام می‌شوند دیگر نیازی به آموزش دو ماهه نخواهند داشت و عزیزانی که با ارتش و یا نیروی انتظامی به خدمت سربازی اعزام می‌شوند دو ماه کسری برای آن‌ها تعلق میگیرد.

قراگوزلو افزود: در این دوره‌ای که از یک ماه قبل آغاز شده ۳۲۵ نفر از بسیجیان حوزه‌های مقاومت بسیج شهرستان همدان ۲۷ روز سرفصل‌های مختلف آموزشی را طبق سین ابلاغی قرارگاه امام حسین گذراندند و در انتها نیز سه روز در اردوگاه سیدالشهدا همدان مطالب تئوری یاد گرفته شده را به صورت عملی پیاده نمودند.

وی ادامه داد: این برنامه‌ها شامل رزم انفرادی، آشنایی با اصول و فنون تیراندازی، اجرای تیراندازی در شب، آشنایی با تخریب و انفجارات در کنار استقرار اردوگاهی بوده است.

وی افزود: در پایان این دوره ۳۰ روزه نیز عزیزان بسیجی ۱۵ شبانه روز به پادگان‌های آموزشی اعزام و آموزش‌های پایانی را در آنجا خواهند دید.

قراگوزلو گفت:برای اینکه هیچ‌یک از عزیزان بسیجی، گرفتار ویروس منحوس کرونا نشوند بصورت دائم تست‌های بهداشتی را بر روی این‌ها انجام می‌دادیم، ضمن اینکه چهار نفر از پرستاران بسیجی نیز در این دوره حضور داشتند و به صورت مستمر پروتکل‌های بهداشتی را متذکر می‌شدند و تمامی اقدامات بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و ماسک، رعایت نکات بهداشتی در مورد غذا و ... انجام می‌گرفت، به طوری که آسایشگاه‌هایی که در ایام عادی ظرفیت ۲۰۰ نفر را دارند در این دوره ۵۰ نفر در آن‌ها جای داده می‌شدند.
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار