کاوه صولتی گفت: طبق نظرات وزارت ورزش و ستاد ملی مقابله با کرونا فضا‌های ورزشی از پر ریسک‌ترین مکان‌ها برای شیوع کرونا هستند و به طور قطع سلامتی جامعه از هر موضوع دیگری اهمیت بیشتری دارد.
کد خبر: ۸۳۷۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱ 09 April 2020
معاون توسعه و پشتیبانی ورزش و جوانان استان همدان گفت: ۱۶ باشگاه ورزشی که نسبت به بازگشایی آن‌ها اقدام شده بود توسط مراجع قضایی در همدان پلمب شد.

به گزارش مهر، صولتی با اشاره به لزوم تعطیلی اماکن ورزشی و باشگاه‌ها اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مجموعه ورزش و جوانان در زمینه کنترل شیوع ویروس کرونا با توجه به حمایت خوب دستگاه قضائی و نیروی انتظامی سازمان‌دهی باشگاه‌های ورزشی بود.

وی افزود: طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا باید تمامی باشگاه‌های ورزشی طی این مدت تعطیل شوند که از مجموع ۴۰۰ فضایی که در استان همدان وجود داشت بخش عمده‌ای همکاری کردند، اما برخی همکاری نداشتند که به ناچار از قوه قضائیه و نیروی انتظامی برای تعطیلی این باشگاه‌ها کمک گرفتیم.

معاون توسعه و پشتیبانی ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه تا امروز ۱۶ باشگاه ورزشی توسط اماکن پلمب شده است، گفت: این موضوع را درک می‌کنیم که یک باشگاه ورزشی به عنوان یک نهاد خصوصی اجاره و هزینه‌هایی دارد و دل‌نگرانی باشگاه‌داران را می‌دانیم، اما باید درک کنیم باشگاه‌ها می‌توانند مراکز اصلی شیوع کرونا باشند.

صولتی خاطرنشان کرد: طبق نظرات وزارت ورزش و ستاد ملی مقابله با کرونا فضا‌های ورزشی از پر ریسک‌ترین مکان‌ها برای شیوع کرونا هستند و به طور قطع سلامتی جامعه از هر موضوع دیگری اهمیت بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه با تمام توان سعی می‌کنیم از باشگاه‌داران حمایت کنیم، بیان کرد: آن دسته از باشگاه‌ها که در اختیار مجموعه ورزش و جوانان قرار دارد از روز نخست تعطیلی به آن‌ها اعلام شده که تا پایان خروج اپیدمی کرونا از استان از پرداخت اجاره معاف هستند.

معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان عنوان کرد: در فضای خصوصی نیز به دنبال آن هستیم تا برای باشگاه‌داران سیاست‌های تشویقی داشته باشیم و به طور قطع دولت نیز بسته‌های حمایتی را برای این مشاغل وضع خواهد کرد.

صولتی با بیان اینکه تا پایان فروردین طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا تعطیلی باشگاه‌ها و اماکن ورزشی ادامه خواهد داشت، گفت: اگر گزارشی به دست ما برسد که باشگاهی از این مصوبه سرپیچی کرده در کوتاه‌ترین زمان با اطلاع اماکن پلمب خواهد شد.

وی افزود: مردم می‌توانند گزارش‌های خود را به بازرسی اداره ورزش و جوانان و نیروی انتظامی اطلاع دهند تا با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار