معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همه گروه‌های سنی در معرض خطر و ابتلا به کرونا ویروس قرار دارند، تصریح کرد: شست و سوی مرتب دستها، پرهیز از هر گونه دورهمی و رفتن به میهمانی، ماندن در خانه و کمک به قطع زنجیره ابتلا از بهترین راه‌های کنترل و مهار این بیماری است.
کد خبر: ۸۳۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۵ 08 April 2020
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه تاکنون مدیریت اپیدمی کرونا ویروس در استان همدان در دستان مردم این منطقه بوده، گفت: از مردم می‌خواهیم این همدلی و همکاری را ادامه دهند.

به گزارش تسنیم، درست از زمانی که اولین بیمار مبتلا به کرونا ویروس در استان همدان شناسایی شد، مسئولان بهداشت و درمان از مردم تقاضا کردند تا در خانه هایشان بمانند و زنجیره انتقال و ابتلای این بیماری را گسترش ندهند. برخی از مردم توصیه‌ها را آویزه گوش خود کرده و نه بخاطر مسئولان بلکه این بار برای حفظ جان خود و عزیزانشان در خانه ماندند و با حضور در اماکن حساس و پرتردد خود را در معرض این ویروس قرار ندادند. اما در مقابل نیز درصدی از شهروندان بی توجه به رعایت هرگونه موارد ایمنی و بهداشتی ترجیح دادند بر خود سخت نگیرند و همچون روز‌های عادی در اماکن تفریحی و خیابان‌های شهر تردد کند که البته تاثیر این اقدام آن‌ها سرنوشت و سلامتی بسیاری را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

در حالیکه بیش از ۴۰ روز از ورود کرونا ویروس در استان همدان میگذرد هنوز به مرحله کنترل کامل این بیماری نرسیده ام و هرگونه بی توجهی از سوی مردم و عدم رعایت موارد بهداشتی و تردد‌های غیر ضروری ممکن است فاجعه آفرین باشد.

همدلی و در خانه ماندن را ادامه دهید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدام گفت: از مردم میخواهیم با همدلی و تداوم در خانه ماندن، همچنان به حفظ جان عزیزانشان کمک کنند.

دکتر منوچهر کرمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: تا خاموشی کامل اپیدمی کرونا ویروس نباید آن را ساده و کم اهمیت تلقی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه اقدامی مانند خروج غیر ضروری از منزل و عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی و ایمنی می‌تواند با افزایش آمار مبتلایان به کرونا فاجعه آفرین باشد، تصریح کرد: اگرچه ممکن است آمار موارد مثبت کرونا ویروس برای چند روزی روند کاهشی داشته باشد، اما هر اقدام نابخردانه از سوی مردم میتواند آمار را به سمت افزایشی هدایت کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه اپیدمی همانند آتش زیر خاکستر می‌توانند تداوم پیدا کند، ابراز کرد:، اما در خانه ماندن برای قطع زنجیره کرونا بدون شک برای خاموش کردن اپیدمی کرونا ویروس موثر است.

کرمی با بیان اینکه افزایش تماس‌های اجتماعی به چرخش ویروس و افزایش مبتلایان کمک می‌کند، گفت: اگرچه مردم در روز سیزده بدر همکاری خوبی داشتند و شاهد خلوتی خیابان‌ها و سطح شهر بودیم، اما متاسفانه در دو روز گذشته میزان تردد در خیابان‌ها افزایش یافته که اصلا خبر خوبی نیست.

وی با تاکید بر اینکه اگر مردم دو هفته به خود سختی دهند و در خانههایشان بمانند در مدت زمان کوتاهی می‌توانیم این ویروس را مهار کنیم، ابراز کرد:، اما در غیر این صورت معلوم نیست تا چه زمانی باید درگیر این ویروس باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه همه گروه‌های سنی در معرض خطر و ابتلا به کرونا ویروس قرار دارند، تصریح کرد: شست و سوی مرتب دستها، پرهیز از هر گونه دورهمی و رفتن به میهمانی، ماندن در خانه و کمک به قطع زنجیره ابتلا از بهترین راه‌های کنترل و مهار این بیماری است.
 
 بسیاری از مردم بر این باورند که، چون آمار ابتلا به کرونا ویروس به طور محدودی در حال کاهش است می‌توانند با خیالی راحت و همچون ایام عادی به اماکن دلخواه خود بروند، اما باید بدانند که آمار امروز نتیجه رفتار و اعمال ما در یک تا دو هفته است و نتیجه رفتار‌های امروزمان در هفته‌های آینده ظاهر می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار