محمودرضا عراقی با بیان اینکه مبادی شهر‌ها تا ۳۰ فروردین از ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی خودداری خواهند کرد، اما از ۲۳ فروردین، تردد بین شهرستان‌های استان همدان آغاز خواهد شد و مانعی ندارد، گفت: کارگاه‌های تولیدی و عمرانی و حمل و نقل عمومی و بار همچون گذشته با رعایت اصول بهداشتی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.
کد خبر: ۸۳۶۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۶ 05 April 2020
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان گفت: فعالیت هرگونه تاکسی ون و اتوبوس تا ۳۰ فروردین در شهر همدان ممنوع است.

به گزارش مهر، عراقی از آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در استان همدان سخن گفت و افزود: از این پس طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت هوشمند اجرا خواهد شد به گونه‌ای که اوضاع به شکل پلکانی رصد و بر اساس شرایط، تصمیمات اتخاذ و اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین تصمیمات، مدارس و دانشگاه‌ها تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل خواهند بود و کسبه کم ریسک و یا دارای ریسک متوسط از ۲۳ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، گفت: صنوف و کسبه با ریسک بالا شامل سالن‌های پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، استخرها، مساجد، اماکن پرتجمع و مواردی از این قبیل تا ۳۰ فروردین تعطیل خواهند بود.

عراقی اضافه کرد: دو سوم کارمندان دولت از ۲۳ فروردین در ادارات حضور خواهند یافت و یک‌سوم کارکنان بنا بر صلاحدید مدیران کل و بر اساس اولویت افراد بالای ۶۰ سال و یا دارای بیماری زمینه‌ای، در مرخصی و یا دورکاری به سر خواهند برد.

وی با بیان اینکه مبادی شهر‌ها تا ۳۰ فروردین از ورود خودرو‌ها با پلاک غیربومی خودداری خواهند کرد، اما از ۲۳ فروردین، تردد بین شهرستان‌های استان همدان آغاز خواهد شد و مانعی ندارد، گفت: کارگاه‌های تولیدی و عمرانی و حمل و نقل عمومی و بار همچون گذشته با رعایت اصول بهداشتی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان اضافه کرد: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا استان همدان، فعالیت هرگونه تاکسی ون و اتوبوس تا ۳۰ فروردین در شهر همدان ممنوع است.

عراقی با بیان اینکه به مردم توصیه می‌شود همچنان اصول بهداشتی را رعایت کرده و جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوند، گفت: اقشار آسیب‌پذیر برای دریافت بسته حمایت معیشتی و تسهیلات در حال شناسایی هستند.

وی با بیان اینکه از میان واحد‌های تولیدی، تنها واحد‌هایی تسهیلات دریافت خواهند کرد که تعدیل نیرو نکرده باشند، گفت: شرایط ابتلاء به کرونا در استان همدان در حال بهبود است، اما این به معنی کنترل قطعی آن نیست و از مردم تقاضا می‌شود توصیه‌ها را جدی بگیرند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار