امام جمعه همدان همت ملی و عزم جدی مردم را راه حل رفع این مشکل دانست و گفت: کادر پزشکی ما به تنهایی نمی‌تواند وضعیت موجود را را کنترل کند و لذا در شرایط فعلی که رفتن به طبیعت نه ضرورت عقلی دارد و نه شرعی؛ امسال باید در منزل خود قدردان طبیعت باشیم.
کد خبر: ۸۳۵۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲ 01 April 2020
نماینده، ولی فقیه در استان همدان با تأکید بر اینکه مردم باید در «روز طبیعت» خانه بمانند گفت: نتیجه حضور مردم در بیرون از منزل به معنای هدر دادن زحمات کادر درمانی است.

به گزارش فارس، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تصویب برخی از قوانین در کشور و در استان همدان اظهار کرد: در روز‌های اخیر شاهد برخی از قوانین بوده‌ایم که از هموطنان خواسته شده تا با پرهیز از سفر‌های غیر ضروری در منازل خود بمانند.

وی تاکید کرد: قطعا همه این مقررات سختگیرانه که توسط ستاد مقابله با کرونا مصوب شده است، برای این است که بتوانیم شرایط فعلی را مدیریت کنیم.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در شرایط زمانی خاصی قرار گرفته‌ایم، به لزوم ماندن در منزل در روز ۱۳ فروردین اشاره کرد و گفت: در این روز که بنا بر سنت‌های قدیمی مردم به طبیعت می‌روند، خواهش ما از مردم عزیز این است، امسال به دلیل شرایط به وجود آمده، با ماندن در منزل با ستاد مبارزه با کرونا همکاری کنند.

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند که همه قوانین اعمال شده به جهت حفظ سلامتی خود آن‌ها است و قطعا همکاری آن‌ها زمینه‌ساز حفظ سلامتی خود و خانواده شان خواهد بود.

شعبانی نتیجه حضور مردم در طبیعت را، به معنای هدر دادن زحمات کادر درمانی دانست و گفت: بیرون رفتن در روز طبیعت در شرایط عادی مشکلی ندارد، اما امروز شرایط جامعه بسیار متفاوت است و همکاری مردم را طلب می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز از کادر درمانی تا نیرو‌های مردمی همه و همه در حال خدمت‌رسانی و فعالیت‌های جهادی هستند گفت: عدم رعایت قوانین موجود و همراهی نکردن ۲۰ درصد از مردم، زحمات ۸۰ درصد باقی مردم را که در خانه مانده‌اند و همکاری کرده‌اند را به هدر خواهد رفت.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان ادامه داد: درست است که ماندن در خانه با سختی‌هایی همراه است، اما نباید فراموش کنیم که اگر این سختی‌ها را امروز تحمل نکنیم، با سختی‌های بیشتری در آینده مواجه خواهیم بود، بنابراین همکاری امروز، اقدامی عقلانی است.

وی همت ملی و عزم جدی مردم را راه حل رفع این مشکل دانست و گفت: کادر پزشکی ما به تنهایی نمی‌تواند وضعیت موجود را را کنترل کند و لذا در شرایط فعلی که رفتن به طبیعت نه ضرورت عقلی دارد و نه شرعی؛ امسال باید در منزل خود قدردان طبیعت باشیم.

شعبانی در پایان با تقدیر از همه کسانی که در این مدت در مبارزه با این ویروس منحوس در خط مقدم حضور داشته‌اند، خاطرنشان کرد: همه ما قدردان زحمات کادر درمان، طلاب، بسیج مردمی، سپاهیان و نیرو‌های نظامی و انتظامی هستیم که در ایام عید به جای آنکه در کنار خانواده خود باشند، در بیمارستان‌ها و در خیابان‌ها مشغول خدمت رسانی به مردم بودند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار