علی مالمیر با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت حقوق شهروندان و گردشگران و جلوگیری از همه‌گیری این ویروس از لغو همه تور‌های گردشگری در سطح استان خبر داده بود.
کد خبر: ۸۲۹۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲ 08 March 2020
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان گفت: تمام اماکن و محوطه‌های تاریخی و موزه‌های این استان به علت شیوع ویروس کرونا در ایام نوروز ۹۹ تعطیل است.

به گزارش ایرنا، مالمیر افزود: این تصمیم در راستای حفاظت از سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

وی اظهار داشت: نمایشگاه‌های صنایع دستی، سوغات و همچنین برنامه‌های شاخص نوروزگاهی نیز در این ایام لغو شده است.

مالمیر همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور رعایت حقوق شهروندان و گردشگران و جلوگیری از همه‌گیری این ویروس از لغو همه تور‌های گردشگری در سطح استان خبر داده بود.

پیش از این نیز استاندار همدان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت افراد از پذیرش مسافران نوروزی در این استان معذوریم و هیج یک دستگاه‌ها نباید نسبت به پذیرش میهمان شخصی و حتی اداری در میهمانسرا‌ها اقدام کنند.

سید سعید شاهرخی تاکید کرد: هیچ یک از ستاد‌های اسکان مسافران نوروزی شامل ستاد اسکان آموزش و پرورش، ورزشگاه‌های تربیت بدنی و شهرداری و امثال آن نباید قبل، حین و بعد از ایام نوروز اقدام به پذیرش مسافران کنند چرا که سلامت مردم در اولویت است.

از ابتدای همه‌گیری کرونا تا ظهر پنجشنبه گذشته ۲۰۶ نفر به علت مشکوک بودن به ویروس کرونا در بیمارستان‌های همدان بستری شدند که تست ۱۹ تن مثبت بوده است.

طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تا روز جمعه ۱۶ اسفندماه، تاکنون تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به چهار هزار ۷۴۷ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۲۴ نفر رسید و همچنین ۹۱۳ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار