سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه آهنگ روند شیوع کروناویروس در همدان به نسبت سایر استان‌ها کندتر بوده و استان همدان خوشبختانه با دو نفر فوتی کمترین تلفات را در این رابطه داشته است، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری، مقابله و کنترل در راه سختی قرار داریم و استان همدان در آماده باش کامل و صددرصد بوده و خروج، ماموریت و مرخصی فرمانداران و مدیران دستگاه‌ها از محل خدمت ممنوع بوده و این سیاست برای مدیران شهرستان و حتی دهیاران نیز صدق می‌کند.
کد خبر: ۸۲۹۲۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷ 08 March 2020
استاندار همدان گفت: رسانه‌ها و فضای مجازی مردم را به پویش «من در خانه می‌مانم» دعوت کرده و از آن‌ها بخواهند سفر برون شهری نداشته و سفر‌های درون شهری را نیر مگر در موارد ضروری منتفی کنند.

به گزارش ایسنا، شاهرخی در ستاد پیشگیری از کروناویروس که امشب در قالب ویدیو کنفرانس از استانداری همدان با فرمانداران برگزار شد، با تاکید بر کنترل فضای مجازی اظهار کرد:در استان همدان کمیته اطلاع رسانی تشکیل شده و به علت پخش شایعات و اکاذیب در رابطه با کروناویروس با ۲۴ کانال فضای مجازی استان برخورد قضایی و ارشادی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه آهنگ روند شیوع کروناویروس در همدان به نسبت سایر استان‌ها کندتر بوده و استان همدان خوشبختانه با دو نفر فوتی کمترین تلفات را در این رابطه داشته است، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری، مقابله و کنترل در راه سختی قرار داریم و استان همدان در آماده باش کامل و صددرصد بوده و خروج، ماموریت و مرخصی فرمانداران و مدیران دستگاه‌ها از محل خدمت ممنوع بوده و این سیاست برای مدیران شهرستان و حتی دهیاران نیز صدق می‌کند.

استاندار همدان در ادامه با تاکید بر آموزش مردم از طریق فضای مجازی در رابطه با کروناویروس تصریح کرد: لازم است تمام امکانات لازم در اختیار دانشکده‌های علوم پزشکی استان و شهرستان‌ها قرار گیرد و وظیفه داریم دانشکده‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشت سطح استان را پشتیبانی و کمک کنیم.

شاهرخی خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی تاکید کرد: برای جلوگیری از ورود مسافران و به ویژه کامیون‌های سنگین از سمت کرمانشاه به اسدآباد بحث کنارگذر بررسی و در صورت امکان این محور برای یک لاین راه اندازی شود.

استاندار همدان گفت:شهرداری‌ها به جد پای کار پاکسازی و گندزدایی محیط شهری به شکل بهداشتی و اصولی و علمی مطابق پروتکل باشند و دانشکده بر اقدامات آنان نظارت لازم را داشته باشد.

وی همچنین یادآور شد:بخشداران در کنار مجموعه فرمانداری بخش خود را رها نکرده و با دهگردشی در رابطه با رعایت اصول بهداشتی در مراودات و تردد‌ها دهیاران و روستائیان را توجیه کنند و دهیاران نیز در این راستا از نقش موثری در سطح روستای خود برخوردار خواهند بود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه تمام دستگاه‌ها در خدمت پیشگیری، کنترل و مقابله قرار دارند، یادآور شد:در آستانه نوروز امسال به جای ستاد اسکان نوروزی، ستاد بحران برای پیشگیری، کنترل و مقابله با کروناویروس در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در مبادی ورودی شهر‌های استان گروه‌های کنترل ۲۴ ساعته باید تقویت شوند، خاطرنشان کرد:باید با کار فرهنگی و اطلاع رسانی مردم را برای نرفتن به مسافرت و مهمانپذیر نبودن استان توجیه کرد در غیر این صورت روند آهنگ آلودگی استان همدان نیز، چون برخی از استان‌های دیگر بیشتر شده و شدت می‌گیرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد نیز از افزایش مبتلایان کرونا این شهرستان به ۹ نفر خبر داد واظهار کرد:تعداد مبتلایان به کروناویروس در این شهرستان در حال حاضر از چهار نفر به ۹ نفر افزایش یافته که خوشبختانه تاکنون در این رابطه هیچ مورد فوتی نداشته ایم و بیماری در مبتلایان خفیف بوده است.

وی با تاکید بر پیوستن مردم اسدآباد به پویش (من در خانه می‌مانم) افزود: مردم با توجه به وضعیت موجود کمتر در سطح شهرستان تردد داشته باشند و حضور در اماکن و مکان‌های پرتردد و پر تراکم بپرهیزند.

درویشی در ادامه از فعال شدن ۲۰ اکیپ در راستای گند زدایی هر روز ادارات سطح شهرستان خبر داد و یادآور شد:مراسم ختم در سطح شهرستان حتی در روستا‌ها ممنوع بوده و به حتی نباید به مساجد و منازل کشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم می‌توانند کمک هزینه‌های مراسمات ختم خود در اختیار شهرداری و دانشکده علوم پزشکی و دستگاه‌های متولی برای درمان قرار دهند، تصریح کرد:برگزاری مراسم بعد از تدفین با جمعیت کم در فضای باغ بهشت می‌تواند انجام بگیرد.

درویشی همچنین با اشاره به مستقر شدن غربالگری و تست تب در سه ورودی شهرستان از سمت سنقر، قروه و جاده کرمانشاه گفت:مردم به خاطر سلامت خود و دیگر شهروندان جمعه آخر سال را لغو کرده و به بهشت زهرا نرفته و در خانه بمانند.

فرماندار اسدآباد با تاکید بر نظارت اداره صمت بر گند زدایی نانوایی‌های سطح شهرستان یاد آور شد:در صورتی که هر یک از نانوایی‌ها فاقد دستگاه پز باشند برای اولین بار اخطار و جریمه و برای دوم تعطیل خواهند شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار