فرهاد دژپسند درباره اصلاح سیستم بانکی و راه اندازی سامانه اموال مازاد بانک‌ها اظهار کرد: سامانه اموال مازاد بانک‌ها هم فعال است و در حال حاضر ۲۰۰۰ میلیارد در این سامانه ثبت شده که ۱۰۰۰ میلیارد تومان موثر شده است.
کد خبر: ۸۲۰۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴ 07 February 2020
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به راه اندازه سامانه اموال مازاد بانک‌ها و ثبت ۲۰۰۰ میلیارد در آن گفت: دولت موطف شده بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کند و سرمایه بانک‌ها را افزایش دهد که در حال پیگیری است.

به گزارش ایسنا،وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات اصلاح نظام بانکی واگذاری دارایی‌ها و اموال مازاد است که در بانک‌های دولتی پیگیری می‌شود، افزود: به دنبال این هستیم تا ناترازی بانک‌ها را رفع کنیم، خوشبختانه در این راستا برنامه‌های خوبی تدوین کردیم که برخی باید با همکاری مراجع دیگر تصویب شود و برخی را نیز با اختیار خود پیگیری می‌کنیم.

دژپسند با اشاره به مدرن سازی بانک‌ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه بخشنامه بانکداری دیجیتالی توسط معاونت بانکداری ابلاغ شده و بانک‌ها درحال انجام آن هستند.

وزیر اقتصاد در ادامه تصریح کرد: بحث دیگر در زمینه ماجرای معوقات است که دولت موظف شده بدهی خود را به بانک‌ها پرداخت کند و سرمایه بانک‌ها را افزایش دهد که به طور موازی در حال پیگیری است.

وی مالیات، گمرک، بیمه، بانکداری و افزایش سرمایه‌گذاری خارجی را از جمله عوامل موثر در افزایش سرمایه گذاری و بهبود معیشت مردم دانست و گفت: مدل بانکداری با یک واسطه می‌تواند باعث بهبود تولید شود و بر معیشت مردم تاثیرگذار باشد.

دژپسند درباره اینکه تعدادی از کارشناسان نسبت به بودجه سال ۹۹ انتقاد دارند، تصریح کرد: این بودجه باید در مجلس شورای اسلامی تصویب و بررسی نهایی شود و بعد اعلام کنیم.

 به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد در سفر یکروزه خود به استان همدان ابتدا در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی و گفتگوی دولت با بخش خصوصی شرکت کرد که متاسفانه خبرنگاران پشت درب‌های بسته استانداری ماندند و از انتشار اخبار مربوط به این جلسه بازماندیم.

وزیر در این زمینه در جمع خبرنگاران ابراز شرمندگی کرد و گفت: من در این زمینه دخیل نبودم و حتما پیگیری می‌کنم.

او در ادامه سفر خود به همدان از بانک ملی و امامزاده شاهزاده حسین (ع) بازدید کرد و وعده تعیین تلکیف وضعیت بانک اوقافی همدان در آینده‌ای نزدیک را داد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار