سقراط بیرنگ با اشاره به واحد صنعتی پرورش اسب اسدآباد افزود: این واحد صنعتی ۳۰ رأسی پرورش اسب با اعتباری افزون بر یک میلیارد تومان در شهرستان احداث شده که از این میزان اعتبار افزون بر ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات و اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیون تومان از طریق آورده متقاضی بوده است.
کد خبر: ۸۱۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵ 18 January 2020
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از فعالیت سه واحد پرورش اسب نژاد کُرد در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد واحد پرورش اسب که دارای مجوز قانونی هستند، یک واحد صنعتی و دو واحد دارای پروانه کوچک روستایی است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه واحد صنعتی فوق در حال فعالیت بوده، اما هنوز احداث کامل طرح انجام نگرفته و به بهره برداری نرسیده است، خاطرنشان کرد: با تکمیل طرح، بهره برداری رسمی این پروژه در هفته دولت سال آینده انجام خواهد گرفت.

بیرنگ در ادامه با اشاره به فعالیت دو واحد پرورش اسب با پروانه کوچک روستایی در مجموع با ۱۶ رأس اسب در شهرستان نیز تصریح کرد: در راستای ایجاد این این دو واحد در مجموع ۲۶۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه نژاد اسب‌های پرورشی این شهرستان بیشتر نژاد کرد بوده و نژاد عرب ایرانی نیز پرورش داده می‌شود و این اسب‌ها دارای شناسنامه هستند، افزود: سوارکاری، جشنواره ها، همایش‌ها و مسابقات از جمله مواردی است که از وجود اسب‌ها استفاده شده و برای صاحبان واحد‌های پرورش اسب دارای توجیه اقتصادی بالایی است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد اضافه کرد: در حال حاضر دو مورد متقاضی احداث و راه اندازی واحد صنعتی پرورش اسب در شهرستان وجود دارد که در حال اخذ پروانه موافقت اصولی خود هستند.

بیرنگ در پایان یادآور شد: علاوه بر سه واحد پرورش اسب فوق، تعداد ۲۰ واحد سنتی پرورش اسب نیز به صورت پراکنده در سطح روستا‌های این شهرستان فعال است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار