مجید درویشی اظهار کرد: سد نعمت آباد برای تکمیل به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که از این میزان اعتباری افزون بر ۲۷ میلیارد تومان به پروژه تخصیص یافت و در حال حاضر دارای ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی است.
کد خبر: ۸۱۴۴۵۲
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴ 15 January 2020
فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: پروژه سد نعمت آباد تکمیل شده و آماده افتتاح است فقط زمان افتتاح آن بستگی به حضور یکی از مقامات دارد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه نیاز‌های سد خریداری شده و فنس کشی طرح در راستای نصب و تعبیه به منظور ایمنی در دست ساخت قرار دارد، ابرازامیدواری کرد که با روند خوب پیشرفت کار، افتتاح و بهره برداری طرح اتفاق بیفتد و سرانجام پس از ۱۶ سال انتظار تا پایان امسال طرح فوق به بهره برداری برسد.

درویشی خاطرنشان کرد: کشاورزی از شاخص‌های اولویت توسعه شهرستان اسدآباد بوده و سدنعمت آباد و ساخت دو طرح سد تغذیه مصنوعی در هلور و آجین از جمله زیرساخت‌های شهرستان در بخش آب به شمار می‌روند و برای کشاورزی منطقه از موارد مهم و تأثیرگذار خواهند بود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه سد نعمت آباد یکی از مقاصد گردشگری می‌تواند باشد، تصریح کرد: با توجه به پتانسیل، امکانات و زیرساخت‌هایی که در شهرستان است، می‌توانیم از این امکانات در ابعاد مختلف استفاده کنیم که سد نعمت آباد نیز از جمله این طرح‌ها و پروژه‌ها است.

درویشی گفت: یکی از شاخص‌هایی که سد نعمت آباد دارد، توجه به بحث گردشگری، تفریحی و توریستی آن با توجه به موقعیت مکانی و شرایط منطقه به لحاظ وجود پرندگان مهاجر و طیور مختلف است که در همین راستا به شرکت آب منطقه‌ای استان پیشنهاد داده ایم از ظرفیت گردشگری طرح نیز استفاده شود.

وی اظهار کرد: جذب سرمایه گذار برای اجرای طرح‌های گردشگری و تفریحی در سد نعمت آباد در مواردی، چون راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی و گردشگری، طبیعت گردی، قایق سواری، ماهیگیری و سایر موارد که هم برای سرمایه گذار و هم گردشگر جذاب باشد، نیازمند طرح مطالعاتی کارشناسی شده بوده که باید این طرح مطالعاتی انجام گیرد ضمن اینکه اهداف سد نعمت آباد تحت تأثیر این قضایا قرار نگیرد البته در کنار این موارد باید بتوان از جاذبه‌های آن در بحث گردشگری هم بهره برد.

درویشی در ادامه با بیان اینکه پروژه ملی سدنعمت آباد شهرستان در پایان سال ۸۲ کلنگ‌زنی و در سال ۸۳ عملیات اجرایی این طرح مهم آغاز شده است، تصریح کرد: این سد خاکی همگن با ارتفاع ۲۶ متر و ظرفیت مخزن شش میلیون مترمکعبی در ۱۳۷ هکتار از اراضی با هدف کمک به توسعه و بهبود آبیاری در ۵۵۰ هکتار از اراضی دشت اسدآباد در دست احداث است.

وی با بیان اینکه آب این سد برای مصارف کشاورزی، محیط‌زیست و نیز برای تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی مصرف خواهد شد، گفت: کمبود اعتبار مصوب و تخصیص یافته از دلایل به تأخیر افتادن هر ساله افتتاح و بهره‌برداری این پروژه ملی بوده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان یادآور شد: افتتاح پروژه سد نعمت‌آباد به صورت مستقیم برای ۱۵۰ نفر و غیرمستقیم برای ۴۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه خواهد داشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار