رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهرهمدان از عملکرد متوسط شهرداری در تحقق درآمد بودجه شش ماهه نخست سال جاری انتقاد کرد و گفت: طبق بند ۱۰ وظایف شورا‌های اسلامی شهر، تاییدصورت جامع درآمد‌ها و هزینه‌های شهرداری در هر شش ماه و انتشار عمومی آن از وظایف شورا‌های اسلامی شهر است.
کد خبر: ۸۰۵۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸ 15 December 2019
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهرهمدان از عملکرد متوسط شهرداری در تحقق درآمد بودجه شش ماهه نخست سال جاری انتقاد کرد.

به گزارش تابناک همدان، از روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان؛ اکبر کاوسی امید با اشاره به عملکرد بودجه شهرداری همدان در شش ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: طبق بند ۱۰ وظایف شورا‌های اسلامی شهر، تاییدصورت جامع درآمد‌ها و هزینه‌های شهرداری در هر شش ماه و انتشار عمومی آن از وظایف شورا‌های اسلامی شهر است.

کاوسی امید اضافه کرد: بودجه مصوب ۹۸ شهرداری ۸۰۰ میلیاردو ۵۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است که سهم شش ماهه نخست سال جاری برای تحقق درآمد حدود ۴۰۰ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان است که از این مبلغ ۳۰۰ میلیارد و ۲۹۲ میلیون تومان محقق شده که ۸۲ درصد از سهم بودجه شش ماهه سال ۹۸ شهرداری را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر ارزش ریالی حق سهم شهرداری از تفکیک (ماده ۱۰۱) را در شش ماهه نخست سال ۹۸ را از آن کسر کنیم ۵۳ درصد تحقق درآمد حاصل شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه هزینه‌ها از کل بودجه مصوب شده در شش ماهه نخست سال جاری حدود ۵۰ درصد تحقق یافته که معادل ۲۰۰ میلیارد و ۲ میلیون تومان است.

وی هزینه‌های جاری محقق شده شش ماهه نخست سال جاری را ۱۰۰ میلیارد و ۱۶۳ میلیون تومان اعلام کرد و یادآور شد: این مبلغ حدود ۵۸ درصد بودجه شش ماهه نخست ۹۸ را شامل می‌شود و هزینه‌های عمرانی هم حدود ۸۳۸ میلیون ۸۰۰ هزار تومان معادل ۴۲ درصد از این سهم محقق شده است.

کاوسی امید افزود: طبق بودجه مصوب شورا در سال ۹۸ شهرداری می‌بایست درصد تحقق هزینه‌های عمرانی ۶۰ و هزینه‌های جاری ۴۰ درصد محقق می‌شد این در حالی است که در بودجه شش ماهه نخست سال جاری نسبت ۵۸ درصد هزینه‌های جاری به ۴۲ درصد هزینه‌های عمرانی کاملا معکوس عمل شده و این عملکرد نامساعد است.

وی ادامه داد: بر این اساس پیش بینی می‌شود که مصوبه شورا در خصوص تحقق درصد‌های فوق الذکر با توجه به افزایش هزینه‌های جاری شهرداری، در شش ماهه دوم عملی نشده و باعث انباشت بدهی برای مجموعه شهرداری همدان شود.

کاوسی امید با اشاره به پروژه‌های عمرانی که برای آن درصد پیشرفت فیزیکی توسط شهرداری گزارش شده است، گفت: تعداد پروژ‌هایی که برای آن‌ها درصد پیشرفت فیزیکی لحاظ نشده است تقریبا" ۵۰ درصد تعداد کل پروژه‌ها را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان کمک دولت در ردیف پروژه‌های بازآفرینی مناطق سه و چهار محقق نشده است.

رئییس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان با بیان اینکه ۵ درصد سهم آموزش و پرورش از فیش عوارض نوسازی به نواحی یک و دو اداره کل آموزش و پرورش استان همدان پرداخت نشده است، گفت: سهم سازمان‌های آتش نشانی وفرهنگی و ورزشی از فیش عوارض نوسازی به این سازمان‌ها پرداخت نشده است.

کاوسی امید عملکرد شهرداری در تمام حوزه‌های فناوری اطلاعات را بسیارضعیف اعلام کرد و افزود: کاهش هزینه‌های خدمات شهری تا سقف ۲۰ درصد درشش ماهه نخست سالجاری بصورت عملیاتی انجام نشده و واحد خزانه داری کل شهرداری نیز تاکنون تشکیل نشده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار