معاون خدمات شهری شهرداری همدان از برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند سایبری برای دانش آموزان در اداره مدیریت بحران شهرداری همدان خبر داد و گفت: برای پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل خصوصا در بحث فرهنگ‌سازی باید برنامه‌ریزی مناسبی برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف با برگزاری دوره‌های آموزشی اتخاذ شود تا دانش‌آموزان با انواع تهدیدات و مقابله با آن‌ها بیشتر اشنا و اگاه شوند.
کد خبر: ۸۰۳۰۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷ 04 December 2019
برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند سایبری برای دانش آموزان در اداره مدیریت بحران شهرداری همدان
 
معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت:برای پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل خصوصا در بحث فرهنگ‌سازی باید برنامه‌ریزی مناسبی برای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف با برگزاری دوره‌های آموزشی اتخاذ شود تا دانش‌آموزان با انواع تهدیدات و مقابله با آن‌ها بیشتر اشنا و اگاه شوند.

به گزارش تابناک همدان، علیضمیر افزود: اداره مدیریت بحران شهرداری با هدف کاستن از آثار نامطلوب فضای مجازی در محیط خانواده، ارتقاء آگاهی دانش آموزان هنگام استفاده از اینترنت و خطرات احتمالی آنها، از سال ۱۳۹۷ اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی پدافند سایبری نموده است.

وی بیان نمود: دوره‌های آموزشی در سال جاری از اوایل آبان ماه ۹۸ با آموزش اساتید منتخب پلیس فتا، کتابخانه‌های استان و سازمان فضای مجازی سراج به مدت سه روز در هفته به صورت کاملاً تخصصی و جذاب برای دانش آموزان پایه ششم به بالا در سالن چند منظوره اداره مدیریت بحران برگزار گردیده و در هر دوره ۷۰ نفر تحت آموزش قرار گرفته که تا کنون ۱۵۰۰ دانش آموز دوره را طی نموده و ۴۰ مدرسه دیگر تا پایان سال جاری برای شرکت در دوره آموزشی ثبت نام نموده اند.
 
علیضمیر ادامه داد: اداره مدیریت بحران تاکنون در این راستا نیز مطالعات طرح جامع پدافند غیرعامل، مانور و همایش پدافند غیرعامل اماکن آموزشی در ۴۵ مدرسه از مدارس مقطع ابتدایی ناحیه ۲ را انجام داده است.

وی در پایان به ایاب و ذهاب دانش آموزان توسط اتوبوس‌های سازمان مدیریت حمل و نقل بار مسافر شهرداری هم اشاره نمود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار