اکبر رنجبرزاده با بیان اینکه شرایط برای سرمایه گذار طرح در استان و شهرستان کاملا مهیا است تصریح کرد: در حال حاضر در کشور کارخانه تولید قهوه وجود ندارد و نیاز مصرفی قهوه به صورت واردات تامین می‌شود بنابراین با احداث این کارخانه علاوه بر رفع نیاز داخلی، می‌توانیم مازاد تولید این کارخانه را به کشور عراق صادر کنیم.
کد خبر: ۷۸۵۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱ 04 October 2019
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: به زودی کارخانه تولید قهوه در اسدآباد احداث می‌شود.

به گزارش تسنیم، رنجبرزاده اظهارداشت: احداث کارخانه تولید قهوه در شهرک صنعتی اسدآباد با اعتباری بیش از ۷ میلیارد تومان و با اشتغال زایی ۷۰۰ نفر توسط سرمایه گذار خارجی احداث می‌شود.

وی افزود: سرمایه گذار این طرح، برای احداث کارخانه قهوه و طرح توسعه در نظر گرفته شده پروژه برای کارخانه بیسکویت و آبنبات نیازمند زمینی به مساحت ۶ هکتار در شهرک صنعتی است که واگذاری زمین مورد نظر و مجوز اجرای طرح در هفته آینده به این سرمایه گذار داده می‌شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با اشاره به تعهد یکساله عملیات احداث و راه‌اندازی این طرح گفت: این کارخانه در یک شیفت کاری نیازمند ۲۵۰ نفر نیرو و در سه شیفت کاری نیازمند ۷۰۰ نفر نیروی کار به صورت مستقیم خواهد بود به همین دلیل احداث این کارخانه در رفع بیکاری و اشتغال زایی شهرستان تاثیر به سزایی دارد.

وی با بیان اینکه شرایط برای سرمایه گذار طرح در استان و شهرستان کاملا مهیا است تصریح کرد: در حال حاضر در کشور کارخانه تولید قهوه وجود ندارد و نیاز مصرفی قهوه به صورت واردات تامین می‌شود بنابراین با احداث این کارخانه علاوه بر رفع نیاز داخلی، می‌توانیم مازاد تولید این کارخانه را به کشور عراق صادر کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس ابراز کرد: ماشین آلات مورد نیاز کارخانه و مواد اولیه تولید قهوه از کشور اندونزی تهیه شده و در کارخانه قهوه اسدآباد تبدیل به پودر قهوه می‌شود.

رنجبرزاده با بیان اینکه برای افزایش توان برق شهرک صنعتی اسدآباد به اعتباری بیش از ۷ میلیارد تومان نیاز است، عنوان کرد: با پیگیری‌های لازم در دیدار اخیر با وزیر نیرو و وزیر صنعت موافقت تخصیص ۷ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت برق شهرک صنعتی اسدآباد اخذ شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار