در جریان سفر یک‌روزه محمد شریعتمداری، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به همدان که با حضور در برنامه‌های مختلف و بازدید از چند پروژه در شهرستان رزن همراه بود، جلسه شورای برنامه‌ریزی استان نیز برگزار شد.
کد خبر: ۷۸۵۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸ 04 October 2019
سفر یک‌روزه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به همدان با حاشیه‌هایی همراه بود از عدم اطلاع‌رسانی جدول برنامه‌های حضور وزیر از سوی مدیرکل کار به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی گرفته تا همراهی برخی نمایندگان با این تشکل‌ها.

به گزارش فارس، این جلسه که با حضور استاندار، جمعی از نمایندگان در مجلس و مدیران استان برگزار شد حاشیه‌های قابل تاملی به همراه داشت.

* عدم اطلاع‌رسانی جدول برنامه‌های حضور وزیر از سوی مدیرکل تعاون به کارکنان و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، نگرانی از حضور معترضان به وضع موجود و ملاقات احتمالی آن‌ها با مقام عالی وزارت را نشان می‌داد.

*علیرغم عدم دعوت و اطلاع‌رسانی به تشکل‌های کارگری، اما حضور سرزده جمع آن‌ها در بدو ورود وزیر و تلاش در جهت اعلام نارضایتی آن‌ها از مدیریت تعاون و کار و تیم مدیریتی ایشان مشهود بود در حدی که بعضی از مسوولان خواستار نشست با آن‌ها بعد از این سفر بودند.

* جالب توجه آنجا بود که با تعطیل شدن جلسه شورای برنامه‌ریزی تشکل‌ها در حضور نمایندگان مجلس خود را به وزیر رسانده و به شدت نگرانی و مشکلات خود را با مقام عالی وزارت در میان گذاشتند که وزیر هم قول رسیدگی داد و مکاتبات آن‌ها و سایرین را دریافت کرد.

* تمایل جمعی از نمایندگان مجلس در ایجاد فرصت برای این قشر ضعیف و زحمتکش برای ملاقات با وزیر هنگام خروج از جلسه کاملا مشهود و ستودنی بود.

*جالب اینکه بعد از این اتفاقات یکی از جان‌نثاران مدیرکل کار همدان با تنه زدن به یکی از مسوولان تشکل‌ها قصد ایجاد درگیری فیزیکی داشت که با وساطت سایرین و کوتاه آمدن مسوول تشکل مربوطه ختم به خیر شد.

*گله‌مندی کارمندان اداره کل از عدم حضور وزیر در جمع همکاران نیز از دیگر حواشی این سفر بود.

*در نهایت از سوی بعضی از مدیران به تشکل‌ها برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی از سوی همراهان مدیرکل کار توصیه شد به رزن سفر نکنند که همینطور هم شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار