ابراهیم جلیلی با بیان اینکه ملایر به عنوان شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت معرفی شده است گفت: این دو اصل مهم می‌تواند فرصت گردشگری این شهرستان را بالا برده و در آینده شاهد حضور بیشتر گردشگران و مسافران در ملایر باشیم.
کد خبر: ۷۸۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶ 03 October 2019
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ملایر از افتتاح دو خانه بوم گردی در ملایر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش فارس، جلیلی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۵۰ اثر تاریخی، تفریحی و گردشگری در این شهرستان وجود دارد اظهار کرد: ۲۰۰ اثر از این آثار ثبت ملی شده است.

وی با بیان اینکه ملایر به عنوان شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت معرفی شده است گفت: این دو اصل مهم می‌تواند فرصت گردشگری این شهرستان را بالا برده و در آینده شاهد حضور بیشتر گردشگران و مسافران در ملایر باشیم.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر با اشاره به هفته گردشگری اظهار کرد: برنامه‌های هفته گردشگری از پنجم تا دوازدهم مهرماه در سطح کشور در حال انجام است که در شهرستان ملایر نیز برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است

 وی بازدید رایگان از موزه ملایر در پنجم مهرماه را از جمله برنامه‌های هفته گردشگری در ملایر دانست و تصریح کرد: همزمان با هفته گردشگری دهمین آیین شیره‌پزی مانیزان نیز در دهم مهرماه در روستای هدف گردشگری مانیزان برگزار می‌شود.

جلیلی با بیان اینکه در دهمین آیین گردشگری مانیزان برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است افزود: برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و عرضه سوغات از دهم تا دوازدهم مهرماه در این روستا، برگزاری جشنواره انتخاب بر‌ترین شیره انگور، برنامه‌های متنوع و متناسب با ایام ماه محرم و صفر، تجلیل از برترین‌های پخت شیره از جمله برنامه‌های دهمین جشنواره شیره‌پزی مانیزان همزمان با هفته گردشگری است.

وی با اشاره وجود دو خانه بوم‌گردی در روستای مانیزان گفت: در حال حاضر یک خانه بوم‌گردی در این شهرستان فعال در این روستا فعالیت دارد و یک خانه بوم‌گردی دیگر نیز در مانیزان به زودی افتتاح می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ملایر با بیان اینکه یک خانه بوم‌گردی دیگر نیز در روستای داویجان ملایر در دست افتتاح است افزود: دو متقاضی نیز برای ایجاد خانه بوم‌گردی دیگر در روستای طائمه و سد کلان داریم.

وی با بیان اینکه یک متقاضی نیز برای ایجاد خانه بوم‌گردی در روستای علی‌آباد دمق داریم گفت: هنوز مجوز‌های لازم برای این خانه بوم‌گردی انجام نشده که در صورت انجام مجوز‌ها این خانه بوم‌گردی را نیز در این روستا خواهیم داشت.

جلیلی با بیان اینکه متقاضیان ایجاد خانه‌های بوم‌گردی متناسب با طرح می‌توانند با استفاده از تسهیلات ۶ درصد نسبت به ایجاد خانه بوم‌گردی اقدام کنند گفت: ایجاد خانه‌های بوم‌گردی باید شرایط لازم را از نظر میراث فرهنگی داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار