شهرام کرمی با بیان اینکه جشنواره بیست و ششم با شعار «کودک، طبیعت و تئاتر» برگزار خواهد شد گفت: هدف از انتخاب این شعار برقراری پیوندی عمیق بین نسل آینده‌ساز کشور با محیط زیست و طبیعت است و در بخش‌های مختلف جشنواره هم به صورت ویژه به این موضوع پرداخته خواهد شد.
کد خبر: ۷۸۴۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳ 03 October 2019
مدیرکل امور هنر‌های نمایشی گفت: نگرانی درباره برگزاری جشنواره تئاتر کودک در همدان ندارم، زیرا معتقدم در طول بیست و پنج دوره برگزاری جشنواره تجربیات ارزنده‌ای کسب شده که می‌تواند برای دوره‌های آینده تأثیرگذار باشد.

به گزارش فارس، کرمی در جلسه ستاد برگزاری جشنواره در همدان، اظهار کرد: در دوره‌های گذشته جشنواره همدان به خوبی ثابت کرد که میزبان شایسته‌ای برای بزرگترین رویداد هنری حوزه کودک و نوجوان در کشور است.

وی با بیان اینکه ظرفیت استان چه در هنرمندان و چه نیروی انسانی ظرفیت یگانه‌ای است خاطرنشان کرد: در این جشنواره بخش عمده کار‌ها بر عهده استان بوده و مرکز هم تلاش می‌کند با نظارت و حمایت، جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

مدیرکل امور هنر‌های نمایشی افزود: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به مطالبه عمومی تبدیل شده، اما من نگرانی درباره برگزاری این رویداد ندارم، زیرا معتقدم در طول بیست و پنج دوره برگزاری جشنواره تجربیات ارزنده‌ای کسب شده که می‌تواند برای دوره‌های آینده تأثیرگذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: اراده ما این است که این جشنواره به مطلوب‌ترین شکل ممکن برگزار شود و در این راستا تلاش کردیم در بخش‌های مختلف به خصوص حوزه بین‌الملل از نظر کمی و کیفی آثار مناسبی انتخاب شود.

دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان هم در این جلسه از برگزاری جلسات متعدد با هنرمندان و اهالی رسانه خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم با هم‍فکری و یاری کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه، جشنواره خوبی در این دوره برگزار کنیم.

مجید قناد با تأکید بر اینکه توجه به نیاز مخاطب کودک و نوجوان اولویت اصلی برگزاری است جشنواره است، افزود: توجه به مضامین آموزشی و تربیتی کودکان و نوجوانان از دیگر موارد حائز اهمیت بوده و در انتخاب آثار هم به این نکته توجه می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره بیست و ششم با شعار «کودک، طبیعت و تئاتر» برگزار خواهد شد گفت: هدف از انتخاب این شعار برقراری پیوندی عمیق بین نسل آینده‌ساز کشور با محیط زیست و طبیعت است و در بخش‌های مختلف جشنواره هم به صورت ویژه به این موضوع پرداخته خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در ادامه گزارشی از فعالیت‌های دبیرخانه جشنواره در همدان ارائه کرد و با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ اثر از هنرمندان ۲۹ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است گفت: تعداد آثار ارسالی به جشنواره نسبت به دوره‌های گذشته رشد قابل توجهی دارد.

احمدرضا احسانی افزود: در بخش کودک ۸۲ اثر، بخش نوجوان ۵۰ اثر، بخش خیابانی ۶۶ اثر، بخش خردسال ۴۸ اثر و در بخش نمایشنامه‌نویسی ۵۷ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده که این آمار نسبت به دوره بیست و پنجم حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی استقبال هنرمندان از جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان را قابل توجه دانست و گفت: تلاش می‌کنیم این دوره از جشنواره به بهترین شکل ممکن برگزار شده و رضایت هنرمندان شرکت‌کننده و مخاطبان کودک و نوجوان را همراه داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار