کد خبر: ۷۸۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰ 28 September 2019
رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای حجت رابر مسئولین کشوری و استانی و نمایندگان ملت در به کارگیری جوانان انقلابی متعهد و متخصص جهت پیشبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهداف آن مخصوصا در سال رونق تولید و شکستن تحریم‌های ظالمانه دشمنان این مرز وبوم ورسیدن به نتایج اقتصادمقاومتی تمام کردندوما پس از بیانات معظم له در مورخ ۱۳۹۸/۷/۴در حضور نمایندگان محترم ملت درمجلس خبرگان، عملکردمسؤلین ولایی وپیگیری نمایندگان ولایی در کشور واستان را به عمل خواهیم دید وقضاوت خواهیم کرد.

رهبر انقلاب: حمایت از نیرو‌های وفادار به انقلاب و معتقد به استقلال کشور» ضروری است/ اتحاد نیرو‌های انقلاب نیز بسیار مهم است و اختلاف سلایق افراد با یکدیگر نباید به مخالفت و معارضه منجر شود.

حمایت از نیرو‌های وفادار به انقلاب و معتقد به استقلال کشور» ضروری است و نباید با برچسب‌هایی همچون تند و افراطی این نیرو‌های پر انگیزه را از میدان خارج کرد.  

نیرو‌های مؤمن و انقلابی که مجموعه عظیمی از مردم را در برمی‌گیرند، باید در همه جا و در مقابل تعرض‌ها حمایت شوند و امکان حضور آن‌ها در مراکز حساس فراهم شود، چرا که آن‌ها همان کسانی هستند که در قضیه ۹ دی ۸۸ و یا در قضایای سال ۹۶ با آن حرکت عظیم وارد میدان شدند و دشمنان را ناکام گذاشتند.

بنده به رؤسای جمهور در چند دوره گفته‌ام که برای پیشرفت کارتان از نیرو‌های وفادار به انقلاب استفاده کنید، زیرا آن‌ها هستند که در هنگام خطر برای کمک به نظام، به صحنه می‌آیند.

پرهیز از ناامید کردن مردم از مهمترین کار‌ها است، چون اگر امید نباشد هیچ کار بزرگی انجام نمی‌شود، البته امید به آینده یک امید کاذب نیست، بلکه آینده کشور واقعاً روشن و امیدوارکننده است.

 البته مدیران به سه بخش اصلی باتوجه به شرایط فعلی کشور ومسائل بوجود آمده اختلاسها، رشوه‌ها ورانت‌های عزل ونصب‌ها ومطالبگری‌ها از دید مردم تقسیم می‌شوند، مدیران منفعت طلب، مدیران تعاملی (غیر مستقیم منفعت طلب البته پست برای این‌ها حتی از منفعت مالی بالاتر است ویا یک نوعی معامله گر هستند البته بصورت استانی وملی نیز تقسیم میشوند)، مدیران مطالبه گر و جهادی یا بهتر بگویم (مدیران عموما جوان و انقلابی) البته نمایندگان مجلس هم این دسته بندی‌ها را دارند و خیلی قوی‌تر و از اولی خیلی زیاد داریم دومی متوسط به بالا و سومی خیلی کم به تعداد انگشتان دست یا کمتر هستند.

 مدیران منفعت طلب و مدیران تعاملی که عموما هم ضعیف هستند بر اسال نگرش وتجربه اساتید علمی و باسابقه در مدیریت استراتژی و شبکه توسعه بصورت تصادفی انتخاب می‌شوند. و نگرش انتخاب تصادفی که متاسفانه با رشد چشم گیری در حال توسعه می‌باشد که خطر آن از دشمنانی که به کشور حمله می‌کنند خیلی خیلی بالاتر است، زیرا باعث از بین رفتن امید، کار وتلاش وایجاد رکود و توسعه باند بازی، رشوه و.. می‌شوند که در اینجا باید جلوی ان گرفته شود و آن‌ها را در هر پست و مقامی هستند برکنار و دادگاهی کرد و جلوی ضرر و زیان را گرفت که در این روز‌ها ما شاهد برخورد دستگاه قوه قضایه هستیم با ریاست حضرت ایت الله رئیسی که به حق با برخورد عدالت گونه آن واقعا امید‌ها در دل میلیون‌ها ایرانی زنده شده است که دشمنان این ملت هم به آن‌ها پرداخته اند.
 
مدیران تصادفی کسانی هستند که به یک تصادف، به پست مدیریت رسیده‌اند. برخی از این تصادف‌ها که من با آن‌ها مواجه شده‌ام به شرح زیر است:

 پدری که کارآفرین بوده و مدیر یک کسب و کار است، به صورت ناگهانی فوت یا مهاجرت می‌کند و فرزندی که تا دیروز سرگرم زندگی شخصی خود و گشت و گذار در خیابان‌ها بوده است، ناگهان خود را پشت میز مدیریت می‌بیند.

مدیر ارشد یک سازمان یا شرکت به دلایل سیاسی یا اقتصادی یا شخصی، ناگهان از کار برکنار شده یا شغل خود را ترک می‌کند و یکی از مدیران میانی، بدون طی شدن فرایند رسمی و توسعه‌ی توانمندی‌ها، ناگهان میزی بزرگتر از میز قبلی خود را تصاحب می‌کند. 

 یک سرمایه‌گذار، سهام غالب شرکتی را می‌خرد و تصمیم می‌گیرد مدیر معتمد خود را در آن شرکت منصوب نماید. 

یک مدیر در سازمان با لابی کردن و تخریب دیگران، عملاً تمام گزینه‌های دیگر را حذف کرده و مسیر را برای تصاحب پست‌های مدیریتی ارشد، تسهیل می‌کند. فردی به دلیل داشتن تعهد بالا و اعتبار زیاد، بدون داشتن دانش و تخصص، در یک پست مدیریتی قرار می‌گیرد. 

مستقل از اینکه مدیران تصادفی با چه فرایندی در این موقعیت قرار می‌گیرند، ویژگی مشترک آن‌ها این است که: در موقعیتی قرار گرفته‌اند که به آن تعلق ندارند… من در جلسات مشاوره، با مدیران زیادی برخورد کرده‌ام که از «مدیران تصادفی هم‌رده» یا «مدیران تصادفی زیردست» یا «ارشد» شکایت می‌کنند. مستقل از تاریخچه و جنس این مدیران، بر اساس آنچه تا کنون دیده و شنیده‌ام، رفتار‌های زیر در میان مدیران تصادفی، زیاد دیده می‌شوند (الزاماً نه همه‌ی آنها):

مدیران تصادفی، بیشتر کارکنان سازمان را «تهدید» می‌دانند و همواره احساس می‌کنند همه در صدد هستند جایگاه آن‌ها را تصاحب کنند.
 
مدیران تصادفی، تصمیم‌های پراکنده می‌گیرند و روند یکسانی در تصمیم‌های آن‌ها مشاهده نمی‌شود. گاه برای یک بخش به طرز گسترده‌ای هزینه می‌کنند و گاه برای مدت طولانی، سرمایه‌گذاری برای یک واحد را فراموش می‌کنند.

مدیران تصادفی، بسیار دهن بین هستند. از آنجا که آن‌ها تخصصی در حوزه‌ی مدیریت خود ندارند، معمولاً نظرشان، نظر آخرین فردی است که از اتاقشان خارج شده است.

مدیران تصادفی، تصمیم‌های تکانشی می‌گیرند. به سادگی افراد را جذب یا اخراج کرده و گاه به سادگی ارتقاء یا تضعیف می‌کنند. آن‌ها استراتژی بلندمدت ندارند و تصمیم‌های آن‌ها غیر قابل پیش‌بینی است.
 
مدیران تصادفی، به نظام جاسوسی بسیار علاقمند هستند. آن‌ها ترجیح می‌دهند هر یک از کارمندان، مدام اطلاعاتی از سایر کارمندان را برای آن‌ها افشا کنند و حتی حاضرند سازمان را چاق‌تر کنند تا مطمئن باشند به ازاء هر کارمند، یک ناظر وجود دارد.

مدیران تصادفی، معیار انتخاب اطرافیان خود را «وفاداری» می‌دانند و نه «تخصص». چرا که وجود نیروی متخصص، وجود آن‌ها را زیر سوال می‌برد، اما وجود متعهدان بی‌تخصص، می‌تواند چتر حمایتی مطمئن برای آن‌ها باشد.

مدیران تصادفی، تشنه‌ی عنوان، مدرک، تقدیرنامه و … هستند و هزینه‌های جدی برای خریداری این نوع اسناد پرداخت می‌کنند.

 مدیران تصادفی، سازمان را محل تفریح می‌دانند و نه محل کسب و کار. به همین دلیل گاه کارمندانی را در اطرافشان می‌بینی که هرگز نمی‌توانی توانمندی خاصی در آن‌ها یافته و یا دلیل خاصی برای حضور آن‌ها بیابی.

مدیران تصادفی از کارکنان رده پایین‌تر فاصله گرفته و خود را ایزوله می‌کنند. چون درک چندانی از وضعیت سازمان، مشکلات، دغدغه‌ها و … ندارند و عملاً زبان مشترکی بین آن‌ها و کارکنان وجود ندارد.

مدیران تصادفی از جلسات متعدد استقبال می‌کنند. در جلسه‌های میان کارکنان، می‌توانند لغت‌های جدید بیاموزند و تا حدی با کار آشنا شوند و جملاتی را در حافظه‌ی خود، برای استفاده‌های آتی و توبیخ سایر کارکنان ثبت کنند

مدیران تصادفی، کارکنان خود را فقط در زمانی که نیازمند آن‌ها هستند، «می‌بینند». گاه کارمندی ماه‌ها در محل کار دیده نمی‌شود. برای یک جلسه یا یک پروژه صدا زده می‌شود و به محض اینکه کار مدیر با او تمام شد به فراموشی سپرده می‌شود. جالب اینجاست که بسیاری از همین مدیران، انتظار اولشان از کارکنانشان، دیده شدن است. آن‌ها بیش از اینکه نگران کیفیت کار، خروجی یک جلسه یا سود سازمان باشند، می‌خواهند دیده شوند. 

مدیران تصادفی در کشور ما رو به گسترش هم هستند. تزریق نقدینگی‌های زیاد به افراد و شرکت‌هایی با ظرفیت کم، موجب شده که از کنار هر شرکت و سازمانی که به رانت اقتصادی دسترسی دارد، ده‌ها شرکت قارچ گونه سبز شده و در راس بسیاری از این سازمان‌ها، مدیران تصادفی منصوب می‌گردند.

اما مدیرانی که جسور هستند و کشور را می‌سازند و در کشور ما سابقه مدیریت جنگ تحمیلی، وپیروزی در دفاع مقدس را دارند همان جوانان مؤمن و انقلابی ومدیران جهادی هستند که جهت پیشبرد انقلاب اسلامی از هیچ چیزی حتی جان خود دریغ نمی‌کنند، اما آیا استفاده وبکاری این جوانان در کشور، استان کم شده است یا زیاد شده است اگر می‌خواهیم استان رشد کند از این جوانان استفاده کنید وبه رهبر وولی امر مسلمین در کمترین زمان ممکن لبیک بگویید اگر قرار است راه گذشته را برویم وبدلیل حزبی، و نگرش‌های راست وچپ جوانان انقلابی وحزب اللهی را در انزوا، تبعید وگوشه نشین کنیم و نگاه کوتاه داشته باشیم مواظب باشید که نمایندگان ملت دراستان که اغلب راستی هستید ومسولین که چند صباحی در این پست‌ها ومیز‌ها مسولیت دارید مردم پشتیبان ولایت فقه ورهبرشان هستند ودر انتخاب شما که معامله کردید نخواهند گذشت و قدرتی که به شما داده اند در دولت و خانه ملت خواهند گرفت.

و پیشنهاد این است بصورت امتیازی تخصص، بومی بودن، دردستگاه که فعالیت می‌کند شخص، تحصیلات، تجربه، روابط کشوری ووزارتخانه‌ای و.. مدیر انتخاب کنید حتی اگر یک مدیر غیر بومی امتیاز بالااورد از او تا اخرین روز تصدی پست دفاع کنید وهمه خدمات مدیریتی برای فعالیت ان را در اختیار ان قرار دهید وجهت انتخاب ان یک جلسه در استان بگذارید از استانداری نماینده تامل اختیار استاندار محترم، یک نماینده تخصصی از مجمع نمایندگان به نمایندگی، از وزارتخانه مربوطه نمابنده تامل اختیار و ازاتحادیه ویا تشکل مردمی یک نمایتده و امتیاز بندی و رای گیری با امتیاز داده شده در هر بخش ومدیر قدرتمندی انتخاب کنید دقت کنید همه باید باتوجه به مستندات امتیاز دهند فرقی نمی‌کند چپ باشد یا راست، بومی باشد یا غیر بومی، ولی شما مدیر قوی انتخاب کرده اید و به مردم و رهبری لبیک گفته اید و پیشرفت استان و کشور خدمت کره اید و از همه مهمتر در وجدان خود همیشه و هر زمان آسوده هستید و حق هیچ کس پایمال نشده است با یک فرمول ساده و انوقت هست که شما جهادگر و همرزم شهدا خواهی بود .
 
بهرام هاشمی: دانشجوی دکتری تخصصی مهندسی صنایع
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار