محمدرضا باباخانیان با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان گفت: با توجه به فعالیت طیف گسترده‌ای از هنرمندان و گروه‌های نمایشی استان در حوزه‌ی تئاتر کودک، باید بستر مناسب آموزشی با حضور اساتید برتر کشوری فراهم شود که حوزه هنری همدان در تلاش برای تحقق این امر است.
کد خبر: ۷۸۰۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸ 17 September 2019
سرپرست واحد نمایش حوزه هنری استان همدان گفت: کارگاه یک روزه "نمایشنامه نویسی خلاق" با حضور دکتر حسن دولت آبادی، در پلاتو مجتمع ابن سینا برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، باباخانیان در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: برای شرکت در این کارگاه، فراخوانی به شکل استانی از سوی واحد نمایش حوزه هنری همدان منتشر شد که از بین ثبت نام کنندگان، افراد واجدالشرایط به شکل محدود انتخاب می‌شوند و در کارگاه حضور می‌یابند.

وی با اشاره به تدریس حسن دولت آبادی در این کارگاه افزود: حسن دولت آبادی دارای مدرک کارشناسی بازیگری، ارشد تئاتر و مدرک درجه یک کارگردانی است که نگارش ۳۰ نمایشنامه و تالیف و انتشار ۱۹ نمایشنامه را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

سرپرست واحد نمایش حوزه هنری استان همدان با بیان اینکه در این کارگاه به شیوه‌های تالیف نمایشنامه به شکل خلاقانه و تخصصی پرداخته می‌شود تصریح کرد: متاسفانه یکی از خلاء‌های مهم در تئاتر، کمبود نمایشنامه‌های پر محتوا و دارای چهارچوب است و از آنجایی که نمایش از عوامل مهم و تاثیرگزار در فرهنگ جامعه به شمار می‌آید، برگزاری چنین کارگاه‌هایی می‌تواند در رفع این خلاء کمک کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار