معاون عمرانی استاندار همدان در این نشست با بیان این که تلاش‌ها برای معرفی همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ادامه دارد اظهار داشت: رویداد همدان ۲۰۱۸ در سال گذشته در همین راستا برگزار شد و امسال همایش کشور‌های جاده ابریشم را در همدان میزبانی می‌کنیم.
کد خبر: ۷۸۰۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷ 16 September 2019
معاون عمرانی استاندار همدان با بیان این که همدان از یکم تا هفتم مهرماه میزبان همایش جاده ابریشم است، گفت: رئیس یونسکو برای حضور در این اجلاس به همدان سفر می‌کند.

به گزارش تسنیم،نشست خبری همایش راه ابریشم با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر، شهردار همدان و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان در تالار قرآن همدان برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار همدان در این نشست با بیان این که تلاش‌ها برای معرفی همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین ادامه دارد اظهار داشت: رویداد همدان ۲۰۱۸ در سال گذشته در همین راستا برگزار شد و امسال همایش کشور‌های جاده ابریشم را در همدان میزبانی می‌کنیم.

عراقی افزود: این نشست از اول مهرماه تا هفتم مهر در همدان برگزار می‌شود و از مسئولان کشوری تا کنون حضور دکتر غلامی وزیر علوم در این همایش قطعی شده است.

وی با اشاره به این که در حال رایزنی با دیگر مسئولان کشوری برای حضور در این همایش هستیم گفت: مهمترین ویژگی این نشست این است که یک روزه نیست و چندین نشست تخصصی درطول چند روز برگزار می‌شود.

معاون عمرانی استاندار همدان تاکید کرد: ویژگی مهم دیگر این نشست این است که تعدادی از مهمانان عضو یونسکو هستند که مسئولیت ثبت جهانی آثار و جاذبه‌های گردشگری را بر عهده دارند و مسئولان استان می‌توانند با رایزنی با این افراد آثاری از استان را که قابلیت ثبت جهانی دارند معرفی کنند.

وی با اشاره به این که رئیس یونسکو هم برای حضور در نشست‌های تخصصی جاده ابریشم به همدان می‌آید، گفت: ظرفیت خوبی است که از برد خبری حضور رئیس یونسکو در همدان نهایت استفاده را ببریم.

۱۶ کشور در اجلاس جاده ابریشم شرکت می‌کنند

شهردار همدان نیز در این نشست با اشاره به این که اعتقاد دارم از هر فرصتی باید برای توسعه و معرفی همدان استفاده شود اظهار داشت: میزبانی همدان از نشست‌های تخصصی جاده ابریشم یکی از فرصت‌هایی است که باید از آن نهایت استفاده را برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان و شهر همدان برد.

عباس صوفی افزود: ۱۶ کشور عضو اجلاس جاده ابریشم در این نشست حضور دارند و این نخستین نشست این اجلاس است که به میزبانی کشور ایران برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: ارکان یونسکو در این نشست‌های تخصصی حضور دارند و این فرصت مناسبی است که بخشی از جاذبه‌های باستانی و طبیعی استان و شهر همدان را که قابلیت جهانی شدن دارند به آن‌ها معرفی کنیم.

صوفی تصریح کرد: امیدوارم با همکاری مسئولان استان، استانداری، شورای محترم شهر، اداره کل میراث فرهنگی و به ویژه رسانه‌های استان که باید برای اطلاع رسانی این نشست تلاش ویژه‌ای داشته باشند میزبانی آبرومندی از این اجلاس جاده ابریشم داشته باشیم.

۳ پیشنهاد تخصصی در اجلاس ارائه می‌دهیم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به این که در نشست‌های تخصصی جاده ابریشم قصد داریم ۳ پیشنهاد ارائه کنیم اظهار داشت: پیشنهاد نخست این است که دفتر منطقه‌ای یونسکو در همدان ایجاد شود.

حمید بادامی نجات افزود: یونسکو در ایران تنها در شهر یزد دفتر منطقه‌ای دارد و قصد داریم تلاش کنیم دومین دفتر یونسکو در همدان تاسیس شود.

وی عنوان کرد: دومین پیشنهاد ما این است که پروژه شناخت و کشف همدان که یک پروژه جهانی است با کمک یونسکو دنبال شود.

بادامی نجات تصریح کرد: سی تی برندینگ نیز در این نشست‌های تخصصی جاده ابریشم دنبال می‌شود تا بتوانیم چند برند خوب برای عرضه صنایع دستی و سایر سوغات استان همدان تعریف و معرفی شود.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی متعدد در اجلاس راه ابریشم

دبیر کمیته اجرایی نشست راه ابریشم نیز با بیان این‌که این همایش از اول مهر تا ۷ مهر برگزار می‌شود اظهار داشت: در دو روز نخست اجلاس نشست‌های تخصصی اعضا برگزار می‌شود.

حسن محمدی افزود: برگزاری کارگاه گفت‌وگوی بین مذاهب و گفت‌وگوی بین فرهنگی در کشور‌های مسیر جاده ابریشم، دومین کنفرانس بین المللی معنویت در مسیر جاده ابریشم، کنفرانس سالانه رابط‌های ملی جاده ابریشم در کنار بازدید اعضا از جاذبه‌های شهر همدان از برنامه‌های این نشست است.

وی با اشاره به این که شاهد برگزاری جشنواره صلح نوشته‌های جاده ابریشم، مجمع شهرداران شهر‌های محور جاده ابریشم در این اجلاس خواهیم بود گفت: میزبانی شایسته همدان از این رویداد با توجه به شرکت ۹۰ میهمان بین المللی کمک شایانی به معرفی شهر همدان می‌کند.

محمدی با اشاره به این که کشور‌های مهمی از جمله چین، اسپانیا و ازبکستان از این اجلاس میزبانی کردند عنوان کرد: این اجلاس با پیگیری‌های نایب رئیس شورا و حمایت سایر اعضای شورا و شهردار همدان وهمچنین طی شدن مراحل متعدد به همدان رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار