حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی موثقی با تأکید بر تحقق در هدف اصلی بیانیه گام دوم انقلاب که حرکت به سوی تمدن اسلامی در زمینه‌سازی ظهور است، افزود: برای آن که بتوانیم به سوی تمدن‌سازی اسلامی در راستای ظهور حرکت کنیم باید از تمامی ظرفیت‌ها و داشته‌های نظام اسلامی استفاده کنیم و یکی از این داشته‌ها جهاددانشگاهی است که می‌تواند جامعه را به سوی تمدن اسلامی سوق دهد.
کد خبر: ۷۶۹۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶ 05 August 2019
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: یکی از وظایف اصلی جهاددانشگاهی با توجه به توانایی‌هایی که دارد تمرکز و پیشروی جامعه به سوی تمدن سازی اسلامی و تربیت نیرو‌های دینی و انقلابی در تمامی عرصه‌های علوم دانش بنیان است. 
 
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با اشاره به اینکه ۱۶ مردادماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی به فرمان امام خمینی (ره) است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با فعالیت‌های دانش‌بنیان و مطالعه بر روی منابع انسانی سبب شکوفایی در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتصادی شده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه جهادانشگاهی تنوع فعالیت‌های فراوان و نوآورانه‌ای در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و حتی پزشکی دارد، عنوان کرد: یکی از ظرفیت‌های عظیم و قابل توجه جهاددانشگاهی همدان آموزش و به کارگیری ظرفیت‌های انسانی است که بروز فعالیت‌های دانش بنیان نمایانگر این امر است.

وی تأکیدکرد: در بحث فعالیت‌های دانش بنیان، جهاددانشگاهی با به کارگیری منابع انسانی به جای استفاده از منابع کشوری سبب رشد اقتصادی و تبدیل شدن اندیشه‌های انسانی به ارزش‌های افزوده شده است.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان خاطرنشان کرد: بسیاری از نیرو‌های جوان و انقلابی مشغول به فعالیت در جهاددانشگاهی هستند که این سبب امیدواری به این ارگان شده و برگ زرینی در جهاددانشگاهی همدان است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در بحث ابتکارات و نوآوری پیشروی بسیار خوبی داشته است، گفت: مرکز رویان در سطح کشور و راه‌اندازی مرکز جامع زنان و درمان ناباروری، برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های پیش از ازدواج و طلاق و انجام فعالیت‌های قرآنی از شاخص‌ترین فعالیت‌های این ارگان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار