رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در جلسه کمیسیون اجتماعی فرهنگی اجتماعی شورا که با موضوع بررسی ایجاد شهر دوستدار کودک برگزار شد، گفت: گذر کودک برنامه‌ای است که در یکی از خیابان‌های شهرک مدرس به عنوان پایلوت در ۲۵ مرداد ماه اجرایی می شود.
کد خبر: ۷۶۸۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹ 04 August 2019
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان از ایجاد گذر کودک در شهر خبر داد.

به گزارش تابناک همدان از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رضوان سلماسی در جلسه کمیسیون اجتماعی فرهنگی اجتماعی شورا که با موضوع بررسی ایجاد شهر دوستدار کودک برگزار شد، افزود: گذر کودک برنامه‌ای است که در یکی از خیابان‌های شهرک مدرس به عنوان پایلوت در ۲۵ مرداد ماه اجرایی شود.

سلماسی در این خصوص توضیح داد: گذر کودک برنامه‌ای است که در مدت زمان معین در یکی از معابر شهر با هدف ایجاد محیطی مناسب و با نشاط برای بازی کودکان اجرا می‌شود و در این مدت زمان کودکان می‌توانند تجربه­های خلاق و مفرح را کنار خانواده­ها کسب کنند.

سلماسی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش کودکان در جامعه و ایجاد شهر دوستدار کودک تاکید کرد: حوزه کودکان با سایر حوزه‌ها متفاوت بوده و نیاز به توجه ویژه دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین از ساخت پارک دوستدار کودک در همدان خبر داد و افزود: انتظار می‌رود در احداث این پارک هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

وی استفاده از ظرفیت‌های فکری و اجرایی تشکل‌های مردمی در احداث پارک دوستدار کودک را حائز اهمیت دانست و یادآور شد: احداث این پارک اقدامی نو و بسیار ارزشمند است.

سلماسی با تاکید براینکه پارک‌های سطح شهر باید موضوعی طراحی شوند، یادآور شد: لازم است وسایل بازی کودکان، در پارک‌های سطح شهر بررسی و در صورت نیاز طبق برنامه زمانبندی استاندارد سازی شوند.

ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت توجه به ایجاد شهر دوستدار کودک افزود: اگر پارکی قرار است با همین موضوع احداث شود باید تمامی الزامات و استاندارد‌های لازم را داشته باشد.

گیاه شناس اضافه کرد: در احداث پارک دوستدار کودک باید بازی‌های کودکانه بر اساس ویژگی‌ها و استاندارد‌های لازم باشد و ایمنی کودکان را تامین کند.

وی همچنین بر استاندارد سازی وسایل بازی کودکان در پارک‌های سطح شهر تاکید کرد و یادآور شد: این استاندارد سازی باید بر اساس زمان‌بندی مناسب اجرایی شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار