استاندار همدان گفت: در استان همدان معتاد متجاهر نداریم، هرکس چنین معتادی گرفت بیاید جایزه بگیرد.
کد خبر: ۷۱۲۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۸ 05 February 2019
استاندار همدان گفت: ۳۶ هزار شغل از ابتدای سال ۹۶ تا پایان آذر ماه ۹۷ در استان همدان ایجاد شده است.

به گزارش فارس، سیدسعید شاهرخی در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و توسعه و هیات‌های اندیشه‌ورز جوان استان همدان با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور در ۶ شهرستان استان حضور به هم رساندند اظهار کرد: امسال شعاری پرمعنا و مناسب با شرایط ما با عنوان افتخار به گذشته و امید به آینده انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه آمریکا تمام ابزار خود را به کار می‌گیرد که مردم را مایوس کند افزود: طی ۴۰ سال گذشته ملت ایران توطئه‌ها؛ کودتا، جنگ و تحریم اقتصادی را با ایمان به خدا پشت سر گذاشته است چراکه ریشه انقلاب اسلامی از روح بلند امام راحل که اعتقاد به رأی مردم داشت، نشأت گرفته است.

استاندار همدان با بیان اینکه بر اساس قانون مردم سرنوشت خود را به صورت مستقیم و غیر مستقیم انتخاب می‌کنند تصریح کرد: امروز به گذشته افتخار می‌کنیم و با توجه به صلابت رهبری، تدبیر دولت و تلاش همگانی از تحریم‌ها عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه همگام با سایر نقاط کشور در استان همدان نیز اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است ادامه داد: به تاسی از سیاست دولت اولویت استان توجه به معیشت، اشتغال و تولید برای ایجاد شغل است.

شاهرخی با اشاره به توجه به زیرساخت‌های حوزه کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن افزود: ۳۶ هزار شغل در استان همدان از ابتدای سال ۹۶ تا ۹ ماهه سال ۹۷ ایجاد شده است.

وی گفت: در سال ۹۷ حدود ۳ هزار و ۲۶۷ میلیارد تومان شامل تسهیلات بانکی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، در سال ۹۸ میزان ۳ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، در سال ۹۹ حدود ۴ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ حدود ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده تا به چشم‌انداز برنامه ششم در نرخ بیکاری هفت درصد برسیم.

استاندار همدان با بیان اینکه در سال ۹۸ ایجاد ۲۲ هزار شغل پیش‌بینی شده که باید اجرا شود تاکید کرد: در سال ۹۹ میزان ۲۴ هزار شغل و در سال ۱۴۰۰، ۲۶ هزار شغل پیش‌بینی شده که باید محقق شود.

وی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم سند راهبردی استان تهیه شده است اظهار کرد: همه ظرفیت‌ها مشخص شده و در این جهت‌گیری باید دید حوزه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در هر منطقه استان چیست و چه پروژه‌هایی باید ایجاد شود؟

شاهرخی با اشاره به اینکه در پایان سال ۱۴۰۰ به نرخ هفت درصد در بیکاری برسیم افزود: البته در تابستان نرخ بیکاری ما ۶.۵ بود ما در میانگین حدود ۱۰ درصد است.

معتاد متجاهر نداریم، هرکس چنین معتادی گرفت بیاید جایزه بگیرد

وی با بیان اینکه توجه به سرمایه اجتماعی و ارتقای آن نیز در دستور کار است تصریح کرد: اصلی‌ترین سرمایه ما مردم است و باید مشکلاتی مانند بیکاری را از سر راه آن‌ها برداریم.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نرخ طلاق در استان کاهش یافته است ادامه داد: در استان همدان معتاد متجاهر نداریم، هرکس چنین معتادی گرفت بیاید جایزه بگیرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد جمعیت را بانوان تشکیل می‌دادند خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم سهم ۳۰ درصدی اشتغال بانوان را محقق کنیم، به فرمانداری شهرستان‌ها هم یک معاونت اضافه شد و در هر استان یک خانم به عنوان معاون انتخاب شد.

شاهرخی با اشاره به اینکه نیاز است خارج از شعار از جوان‌ها بیشتر در عمل استفاده شود گفت: هیات اندیشه‌ورز جوان، نماینده تشکل‌های دانشجویی و سمن‌ها را جمع کردیم و هیأت اندیشه‌ورز را تشکیل دادیم، فرمانداران در ۹ شهرستان استان این مهم را انجام دادند.

وی با بیان اینکه در گروه‌های مختلف فرهنگی سیاسی، اجتماعی، کارآفرینی کارگروه تشکیل شد اظهار کرد: بنابراین جمع کثیری از جوانان در سراسر سطح استان امروز در جمع ما حاضر شدند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه وحدت و همدلی در استان وجود دارد افزود: محور این مهم نماینده، ولی فقیه در استان است.

وی با بیان اینکه تک‌تک نمایندگان با مجموعه دولت همکاری دارند تصریح کرد: آن‌ها منافع مردم را از ما می‌خواهند که جای تقدیر دارد، من به وجود این نمایندگان افتخار می‌کنم.

شاهرخی با اشاره به اینکه از اعضای شورای تامین استان نیز نهایت تشکر را دارم ادامه داد: بخش خصوصی استان به ویژه اتاق بازرگانی در حال فعالیت است و منابع بخش خصوصی نیز همراه شده است.

وی با بیان اینکه در استان همدان همه عزم خود را جزم کردند که کاری انجام دهند که سودی برای مردم داشته باشد خاطرنشان کرد: از تمام حاشیه‌هایی که به ضرر مردم است پرهیز می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار