سید مجید شماعی گفت: امسال در دهه فجر ۷۵ طرح در زمینه‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، خدماتی و کشاورزی افتتاح می‌شود که برای اجرای آن‌ها ۲۷ میلیارد تومان صرف شده و برای ۲۹۹ نفر اشتغال‌زایی به دنبال دارد.
کد خبر: ۷۱۰۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳ 02 February 2019
فرماندار فامنین گفت: در دهه مبارک فجر ۷۵ طرح با اشتغال‌زایی ۳۰۰ نفری در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تسنیم، شماعی اظهار داشت: دهه مبارک فجر فرصتی برای بیان دستاورد‌های ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است، انقلابی که موجب پیشرفت مناطق محرومی، چون شهرستان فامنین شده است.

وی افزود: امسال در دهه فجر ۷۵ طرح در زمینه‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، خدماتی و کشاورزی افتتاح می‌شود که برای اجرای آن‌ها ۲۷ میلیارد تومان صرف شده و برای ۲۹۹ نفر اشتغال‌زایی به دنبال دارد.

شماعی گفت: از مهم‌ترین این طرح‌ها می‌توان به ساخت راه روستایی "مبارکین" با ۸۰۰ میلیون تومان، افتتاح زیرسازی و آسفالت‌ریزی روستا‌های بخش مرکزی با ۲۱ میلیارد تومان و افتتاح مسیر ورود و خروج منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد با ۱۱ میلیارد تومان اشاره کرد.

وی بیان کرد: طرح‌های آبیارانی بارانی و مرمت قنات‌ها با ۷۰۰ میلیون تومان، مرمت حمام قدیمی قراباغی با ۵۰۰ میلیون تومان و کارگاه یک هنرستان، سالن ورزشی تجرک و کفپوش سالن ورزشی یک هنرستان دخترانه با یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار از دیگر طرح‌های قابل‌افتتاح در دهه مبارک فجر است.

فرماندار فامنین با بیان اینکه برخی از طرح‌ها با مشارکت بخش خصوصی و اعطای تسهیلات بانکی انجام‌شده، مطرح کرد: افتتاح یک واحد مرغ تخم‌گذار ۱۰۰ هزار قطعه‌ای، اجرای طرح بوجاری گندم در روستای زرقان، تولید کیف و کوله‌پشتی، گسترش کارگاه تولید ادوات کشاورزی و ایجاد واحد تولید پوشاک ۶ از مهم‌ترین این موارد به شمار می‌رود.

شماعی اعلام کرد: برای کمک به محرومان هم به ۵ خانواده دارای دو فرد توان یاب برای تهیه واحد مسکونی کمک شده و به هر خانواده ۱۹ میلیون کمک بلاعوض از طرف بهزیستی، ۸ میلیون تومان کمک بلاعوض از طرف بنیاد مسکن و ۲۰ میلیون تومان وام از طرف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تعلق‌گرفته است.

وی از آغاز عملیات اجرایی چند طرح به مناسبت دهه فجر هم خبر داد و گفت: عملیات ساخت میدان وحدت اسلامی شهر فامنین با مشارکت بخش خصوصی در دهه فجر ۹۷ آغاز می‌شود که برآورد اولیه این طرح ۵ میلیارد تومان بوده و قرار است با اقتباس از میدان نقش جهان اصفهان ساخته شود.

شماعی مطرح کرد: ایجاد فضای باز استاندارد خرید گندم در تجرک به مساحت ۵ هزار متر و ۱۷۰ میلیون تومان اعتبار، افزایش سطح مقطع عالی خط ۲۰ کیلو ولت با ۴۷ میلیون تومان و ایجاد فضای باز استاندارد خرید گندم در روستای "طاوه" با ۶۰ میلیون تومان از دیگر طرح‌هایی است که عملیات اجرای آن‌ها در دهه فجر آغاز می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار