علی بحیرایی با بیان اینکه ۱۹۸۳ مشاوره فردی در ۳۸۶۸ جلسه به مددجویان توسط مشاوران و کلینیک‌های طرف قرارداد با کمیته امداد ارائه شده است، گفت: ۳۱۰۲ راهنمایی فردی نیز در ۳۱۷۶ جلسه برای مددجویان برگزار شده است.
کد خبر: ۷۰۹۳۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۴ 29 January 2019
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه ۱۹۸۳ مشاوره فردی در ۳۸۶۸ جلسه به مددجویان توسط مشاوران و کلینیک‌های طرف قرارداد با کمیته امداد ارائه شده است، گفت: ۳۱۰۲ راهنمایی فردی نیز در ۳۱۷۶ جلسه برای مددجویان برگزار شده است.
به گزارش ایکنا، وی با بیان اینکه مشاوره‌ها در زمینه‌های مهارت شاد زیستن، مهارت‌های ارتباطی، مشخصه‌های اصلی سلامتی، روانشناسی مثبت نگر و امید به زندگی، مهارت فرزند پروری، مهارت زندگی، آشنایی با آسیب‌های نوپدید، عدم سازش فرزندان با والدین، کنترل خشم، تفاوت‌های روان‌شناختی بین زوج‌ها، مهارت حل تعارض، ملاک و معیار انتخاب همسر، مهارت جرئت ورزی و قدرت نه گفتن است، ادامه داد: ۱۰۲۹ مشاوره گروهی در ۲۰۶ جلسه و ۸۹۷۳ راهنمایی گروهی در ۴۶۳ جلسه نیز از خدمات دیگر ارائه شده به مددجویان از ابتدای سال جاری بوده است.
بحیرایی ادامه داد: مشاوره‌ها به زنان دارای سرپرست زندانی، زنان سرپرست خانوار، جوانان در آستانه ازدواج، دانش‌آموزان، دختران بازمانده از تحصیل، همسران جوان، زنان دارای همسر ازکارافتاده ارائه می‌شود.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان همدان همچنین با اشاره به اینکه ۱۷ مشاور خانواده و ۹ کلینیک طرف قرارداد با این نهاد است، افزود: درمجموع با ۱۰ مرکز مانند بهزیستی، آموزش‌وپرورش، مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی انعقاد قرارداد داشته‌ایم.
وی همچنین گفت: کاهش اختلافات خانوادگی، کاهش افت و ترک تحصیل، ارتقا سلامت روان مخاطبان، توانمند شدن افراد در آستانه ازدواج برای کمک به ازدواج سالم، تصحیح باور‌ها و نگرش‌های نادرست در خصوص وظایف و انتظارات از همسر از نتایج مشاوره‌های ارائه‌شده به گروه‌های هدف بوده است.
‌بحیرایی در پایان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری برای مشاوره‌های فردی و گروهی حدود ۹۳ میلیون تومان هزینه شده است، بیان کرد: در سال گذشته نیز ۱۱ هزار و ۷۹۵ نفر در هشت هزار و ۱۶۰ جلسه از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های فردی و گروهی بهره‌مند شده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار