مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان عنوان کرد: ۵۹ هزار نفر در استان همدان بیکار هستند که در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند و تعداد جمعیت شاغل در استان ۵۴۰ هزار نفر است و تعداد فارغ التحصیلان بیکار همدان نسبت به میانگین بالاتر است.
کد خبر: ۷۰۱۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴ 10 January 2019
سید احمد توصیفیان گفت: از سوی مرکز آمار ایران، همدان بعد از سمنان با ۷.۳ دومین استان کشور در کمترین نرخ بیکاری در مدت ۹ ماهه سال ۹۷ است.

به گزارش تسنیم، توصیفیان اظهار داشت: استان همدان ۲۵ بخش و ۷۳ دهستان دارد و جمعیتی معادل یک میلیون و ۷۳۸ هزار و ۲۳۴ نفر دارد که بعد خانوار آن نیز ۳.۲ نفر است.

وی با بیان اینکه ملایر و نهاوند پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های استان است گفت: جمعیت روستایی ۳۷ درصد جمعیت استان را به خود اختصاص داده که به نسبت جمعیت کشور مناسب است.

توصیفیان عنوان کرد: ۵۹ هزار نفر در استان همدان بیکار هستند که در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند و تعداد جمعیت شاغل در استان ۵۴۰ هزار نفر است و تعداد فارغ التحصیلان بیکار همدان نسبت به میانگین بالاتر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با بیان اینکه آمار از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است افزود: در مدت ۹ ماهه امسال نرخ بیکاری استان همدان در کشور ۷.۳ و در این بخش بعد از استان سمنان استان دوم در نرخ بیکاری هستیم.

توصیفیان نرخ بیکاری استان همدان در فصل پاییز را ۷.۳ اعلام کرد و گفت: این میزان در پاییز سال گذشته ۱۰.۵ بوده ضمن اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در پاییز سال ۹۶ به میزان ۴۰.۸ بوده که امسال به ۴۰.۳ رسیده است. کمترین نرخ بیکاری در کشور در پاییز امسال به ترتیب به استان‌های سمنان، مرکزی و همدان بیشترین نرخ بیکاری برای استان‌های کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و البرز ثبت شد.

وی با بیان اینکه استان همدان با نرخ ۶.۵ درصد دارای کمترین نرخ بیکاری کشور در تابستان امسال بود، گفت: بااین حال نرخ بیکاری استان همدان از ۹.۷ درصد در تابستان ۹۶ به ۶.۵ درصد در تابستان ۹۷ کاهش یافت.

توصیفیان با اشاره به اینکه در بهار امسال نرخ بیکاری استان ۸.۲ اعلام شده بود، افزود: همدان در این فصل نیز بعد از سمنان و اردبیل رتبه سوم را به لحاظ کمترین نرخ بیکاری در کشور کسب کرده بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار