یک مدرس تربیت بدنی و علوم ورزشی اظهار کرد: چین و چروک و شلی پوست صورت و بدن نیز جزو عوارض کاهش سریع وزن است که در فرد بروز می‌کند.
کد خبر: ۶۹۹۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۱ 04 January 2019
دکتر بهروز حاجیلو با هشدار نسبت به فرایند کاهش سریع وزن در افراد گفت: هشت عارضه در کاهش سریع وزن سلامت افراد را تهدید می‌کند.

به گزارش ایرنا، دکتر حاجیلو اظهار داشت: امروزه روش غلط کاهش سریع وزن به ویژه در بانوان ترویج یافته است که مشکلات جسمانی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: سلولیت یکی از شایع‌ترین عوارض کاهش سریع وزن است که منجر به ایجاد چین و چال‌های پوستی در ناحیه شکم، ران‌ها و پا‌ها می‌شود.

این مدرس دانشگاه گفت: به طور معمول کاهش یا افزایش سریع وزن از عوامل اصلی بروز این چال‌های پوستی و سلولیت هستند.

دکتر حاجیلو گفت: ممکن است در اثر رژیم‌های سخت و شدید وزن افراد ناگهان به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند، اما بدن در این حالت تلاش می‌کند که در شرایط کمبود ویتامین‌ها و املاح معدنی، کالری بیشتری جمع کند. 

وی افزود: در این وضعیت نخوردن بیش از اینکه مفید باشد به بدن آسیب می‌رساند و چه بسا که موجب افزایش وزن ناگهانی می‌شود.

این پزشک بیومکانیک ورزشی خاطرنشان کرد: کاهش سریع وزن منجر به سوء تغذیه نیز می‌شود و در این حالت نوعی بی تعادلی در رژیم غذایی بروز می‌کند.

این مدرس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور، افزایش احساس گرسنگی، ضعف و بی‌حالی را از عوامل کاهش سریع وزن دانست و گفت: فرد اگر مدت طولانی چیزی نخورد ولع خوردن غذا‌های چرب و سرخ کرده در او تشدید می‌شود و اگر خود را زیاد گرسنه نگه دارد، پرهیز از مصرف این غذا‌ها به طور تقریبی غیرممکن می‌شود.

وی، فقدان مواد مغذی در بدن به دنبال رژیم‌های سخت را از عوامل کمبود انرژی داست و گفت: در این شرایط احساس خستگی شدید ایجاد می‌شود؛ ضمن اینکه کاهش سریع وزن به دلیل کمبود پروتئین‌ها و ریزمغذی‌ها می‌تواند منجر به ریزش مو شود.

حاجیلو این روش را منجر به ضعف اعصاب و افسردگی دانست و گفت: گرسنگی طولانی مدت از عوامل ایجاد کننده احساس افسردگی و مشکلات روحی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار