یک کارگردان با بیان اینکه امسال مدیرکل جدید ارشاد همدان رنگ و بوی تازه‌ای به جشنواره تئاتر بخشید، عنوان کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان بعد از جشنواره تئاتر فجر مهمترین جشنواره‌ای است که اعتبار جهانی دارد و در طول این سال‌ها نیز مردم همدان جشنواره را دنبال می‌کنند و در طول برگزاری جشنواره همه سالن‌های تئاتری شهر پر از تماشاگر است. 
کد خبر: ۶۸۶۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۹ 04 December 2018
نمایش موزیکال «من و مادربزرگه» منتخب بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و‌نوجوان کاری از گروه نمایشی فریاد، به کارگردانی رضا روان و نویسندگی عباس دوست قرین در همدان اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، رضا روان در این باره اظهار کرد: «من و مادربزرگه» که در سه نوبت در جشنواره اجرا شد، مورد استباق بی نظیر مخاطبان قرار گرفت بر همین اساس تصمیم به اجرای مجدد این نمایش گرفتیم. 

وی با بیان اینکه اجرای مجدد این نمایش از ۱۷ آذر در مجتمع شهید آوینی آغاز می‌شود و تا ۳۰ آذر ادامه دارد، افزود: این اثر نمایشی سال گذشته به بخش مسابقه راه پیدا نکرد و در بخش ویژه حضور یافت که در شهرستان اسدآباد استان همدان به صحنه رفت.

وی درباره ویژگی‌های نمایش بیان کرد: این نمایش یک اثر زنده عروسکی است که به مدت ۵۰ دقیقه برای گروه سنی کودک تولید شده است و داستان دختربچه را روایت می‌کند که به علت اینکه پدر و مادرش سرکار هستند بیشتر وقت خود را با پدربزرگ و مادربزرگش می‌گذراند، اما یک روز حین بازی قایم‌باشک مادربزرگش فوت می‌کند و او حالا مجبور است وقتش را با پدربزرگ بازیگوشش بگذراند. مینا با استفاده از داستان‌هایی که مادربزرگش برایش تعریف می‌کرده قصد دارد پدربزرگش را راهنمایی و به راه راست هدایت کند.

وی درباره روند برگزاری جشنواره عنوان کرد: این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خیلی پربار بود و هم نمایش‌های داخلی و هم خارجی از کیفیت خوبی برخوردار بودند، امسال یک سالن نیز به مجموعه سالن‌های جشنواره اضافه شد که اتفاق خوشایندی است. امیدوارم در سال‌های آینده تعداد روز‌های جشنواره افزایش پیدا کند چرا که کودکان و نوجوانان ما به این فرهنگسازی و آشنایی با تئاتر کودک و نوجوان نیاز دارند و در صورت افزایش روز‌های برگزاری جشنواره شاهد اجرای آثار بیشتری خواهیم بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار