زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک قبل از همه چیز به دنبال تامین مسکن هستند که با همکاری ارگان‌ها و سازمان ها، شاید بشود بخشی از این بار سنگین را از دوش جوانان برداشت.
کد خبر: ۶۳۸۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱ 02 August 2018
زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک قبل از همه چیز به دنبال تامین مسکن هستند که با همکاری ارگان‌ها و سازمان ها، شاید بشود بخشی از این بار سنگین را از دوش جوانان برداشت.
 
به گزارش ایرنا، به سن جوانی که می‌رسی دغدغه هایت زیاد می‌شود؛ دغدغه‌هایی که شاید در دوران قبل از جوانی به ذهن انسان نمی‌رسد و پس از پایان این دوران نیز شاید این دغدغه‌ها کمتر به ذهنت خطور کنند. مسکن، اشتغال و ازدواج، سه دغدغه‌ای که این روز‌ها بیش از پیش ملکه ذهن جوانان شده است و شاید در گذشته با توجه به سبک زندگی متفاوت، کمتر خبری از این دغدغه‌ها بود. اما حالا با افزایش هزینه‌های زندگی، نسل جدید با حساب و کتاب اقدام به تشکیل خانواده می‌کنند و خیلی سخت به ازدواج تن می‌دهند.
 
در این راستا باید ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف برای رفع دغدغه جوانان دست در دست هم دهند و در این بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همواره در زمینه‌های مختلف کمک حال امور جوانان بوده است.
به طوری که در ارزیابی وزارت ورزش و جوانان، اداره کل اوقاف و امور خیریه رتبه سوم کشور را در ساماندهی امور جوانان کسب کرد.

در این رابطه مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: این اداره کل همواره عضو فعال در ستاد سازماندهی جوانان استان بوده است.

حجت السلام محمد کاروند افزود: برنامه‌های فرهنگی همچون آرامش بهاری، نشاط معنوی، ضیافت الهی، بصیرت عاشورایی و یاس نبوی مهمترین برنامه‌هایی هستند که مخاطب اصلی آن را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: مجتمع ۱۲۰ واحدی زوج‌های جوان در همدان، برای حمایت از این قشر ایجاد شده است و در راستای کمک به امر ازدواج آسان جوانان کمک شایانی در حل مشکل مسکن داشته است.

حجت السلام کاروند با اشاره به دلیل محدودیت تعداد واحدها، تاکید کرد: اولویت ارایه این واحد‌ها با زوج‌های جوانی است که کمتر از یک سال از تاریخ عقد آنان می‌گذرد و همچنین مجموع سنشان زیر ۵۵ سال بوده و دارای معرفی نامه یکی از ارگان‌های حوزه علمیه، بنیاد نخبگان، بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، و یا ورزش و جوانان باشند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان نیز گفت: مسکن یکی از مهمترین دغدغه‌های زوج‌های جوان برای آغاز زندگی مشترک است.

حجت السلام سید علی حسینی افزود: با احداث مجتمع مسکونی زوج‌های جوان توسط اداره اوقاف و امور خیریه استان، سعی بر حل مشکل تامین مسکن زوج‌های جوان شده است.

وی با اشاره به اینکه این مجتمع در فاز ۳ شهرک مدنی همدان احداث شده است، تاکید کرد: اجاره بهای این منازل بسیار ناچیز است، به طوری که زوج‌های جوان در آغاز زندگی مشترک هزینه تامین مسکن را احساس نمی‌کنند.
حجت الاسلام حسینی افزود: این مجتمع از بخش موقوفه مرحوم «علیرضا قرا گوزلو» ملقب به بهاء الملک احداث شده و در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسیده است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان همدان اضافه کرد: زوج‌های جوان از یک تا حداکثر سه سال می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

محمدرضا که از سال ۱۳۹۵ به عنوان زوج جوان در کنار همسرش در این مجتمع زندگی می‌کند به ایرنا گفت: در ابتدای آغاز زندگی مشترکمان تامین مسکن یکی از دغدغه‌های من و همسرم بود که با دارا بودن شرایط لازم، یک واحد از این مجتمع را اجاره کردیم.

وی با اشاره به مبلغ اجاره مناسب واحد‌های مسکونی زوج‌های جوان افزود: حال پس از گذشت ۲ سال از آغاز زندگی مشترکمان با اندوختن مقداری پس انداز، به فکر خرید یک آپارتمان هستیم.

رئیس اداره اوقاف شهرستان ملایر نیز در این ارتباط به ایرنا گفت: هشت واحد مسکونی در شهرستان ملایر برای زوج‌های جوان احداث شده است.

پژمان جعفری با اشاره به اینکه این واحد‌ها در سال ۱۳۹۳ احداث شده، افزود: این واحد‌ها با اجاره ماهیانه ۸۰۰ هزار ریال در اختیار زوج‌های جوان دارای شرایط ویژه قرار می‌گیرد.

وی افزود: جوانان رکن اصلی جامعه هستند و از این لحاظ سعی شده برنامه‌هایی برای جوانان در نظر بگیریم و از آن‌ها حمایت کنیم.

جعفری با اشاره به اینکه برنامه‌هایی نیز برای تشویق جوانان به ورزش در نظر گرفته شده است، گفت: استخر سیفیه در طول سال برای جوانان و نوجوانان که از سوی مسجد معرفی شوند رایگان بوده و بلیت آن به صورت نیم بها در اختیار دیگر جوانان قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه کلاس‌های شنا به صورت رایگان برای جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود، ادامه داد: همچنین چند رشته ورزشی در پارک بانوان که متعلق به اداره اوقاف و امور خیریه است، برای این قشر در نظر گرفته شده است.
 
رئیس اداره اوقاف شهرستان ملایر ادامه داد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی نظیر کلاس‌های سبک زندگی، طرح معرفتی، روخوانی و حفظ قرآن و اردو‌های فرهنگی در طرح نشاط از جمله برنامه‌های ویژه جوانان است.

همدان یکی از هفت استان دارای جمعیت جوان کشور است و ۳۲ درصد جمعیت آن را جوانان تشکیل می‌دهند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار