رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه اعلام وجود ۱۵۰ هزار نفر نیروی مازاد در آموزش و پرورش غلط و غیرواقعی است، گفت:باید هر سال ۳۰ هزار نفر دانشجو جذب دانشگاه و ۳۰ هزار نفر معلم باز نشسته شوند.
کد خبر: ۶۰۴۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳ 13 May 2018
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه اعلام وجود ۱۵۰ هزار نفر نیروی مازاد در آموزش و پرورش غلط و غیرواقعی است، گفت:باید هر سال ۳۰ هزار نفر دانشجو جذب دانشگاه و ۳۰ هزار نفر معلم باز نشسته شوند.

 به گزارش تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران  با اشاره به حضور مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در هفته معلم اظهار داشت: این حضور ارزشمند، پیام بسیار مهمی را در برداشت، پیامی که حکایت از اهمیت جایگاه معلم و دانشگاه فرهنگیان دارد که واقعا قلب سند تحول بنیادین است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: بیان معظم له مبنی بر آمار معلمان بازنشسته در آینده و اینکه تعداد دانشجویان این دانشگاه قدرت پاسخگویی به این کمبود را ندارد، را باید از منظر آمار و ارقام دقیق و واقعی نگریست.

وی تاکید کرد: اگر آموزش وپرورش با آمار رو به رشد دانش آموزی را با تعداد ۹۰۰ هزار نفر معلم که نیاز دارد مورد بررسی قرار دهیم با احتساب خدمت ۳۰ ساله هر معلم و با این پیش‌فرض که تمام این معلمان در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تربیت شوند، که این امر به صورت ویژه مورد تاکید رهبری قرار گرفت، باید هر سال ۳۰ هزار نفر دانشجو جذب دانشگاه شوند و ۳۰ هزار نفر معلم باز نشسته شوند.

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش به‌سبب بی‌توجهی به آمار و برنامه ریزی

حاجی بابایی با بیان اینکه باید در نظر داشت که این حالت عادی این دانشگاههاست، افزود: با در نظر گرفتن حفره بزرگ کمبود نیروی انسانی در آموزش وپرورش، که در نتیجه بی توجهی به آمار وارقام و برنامه‌ریزی براساس آمار غلط و غیرواقعی از معلمان در طول ۵ سال گذشته ایجاد شده است و به اشتباه انداختن دولت، با اعلام آمار ۱۵۰ هزار نیروی مازاد در آموزش وپرورش و از سوی دیگر طمع خصوصی‌سازی آموزش وپرورش با کاهش معلمان باید تعداد دانشجویان بیش از ۳۰ هزار باشد.

وی تاکید کرد: حال با این اوصاف در وضعیت پیش آمده، دانشگاه فرهنگیان چه تعداد بیش از ۳۰ هزار نفر باید دانشجو در هر سال جذب کند تا بتواند پاسخگوی نیاز‌های واقعی باشد تا بفرموده مقام معظم رهبری فاصله این نیاز و تعداد دانشجویان موجود دانشگاه فرهنگیان را پر کند؛ و با فرمایشات معظم له باب ماده ۲۸ اساسنامه هم که غیر قانونی بلای جان دانشگاه فرهنگیان شده بود بسته شد.

اجازه هیچگونه کم‌کاری در مورد دانشگاه فرهنگیان را نمی‌دهیم

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس خاطر نشان کرد: با عنایت به رهنمود‌های مقام معظم رهبری و مکاتبات معظم له در خصوص اهمیت و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی متخصص در آموزش وپرورش، فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی، اعلام می‌کند که هرگونه کم کاری در مورد دانشگاه فرهنگیان را برنمی‌تابیم و پیگیر راهبردها، برنامه‌های دانشگاه در تحقق اهداف سند تحول بنیادین و منویات مقام معظم رهبری هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار