در کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان مطرح شد
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با تأکید بر ساماندهی و نظارت بر عملکرد امداد خودروی دارای مجوز در شبکه راه‌ها از طریق سامانه مدیریت ناوگان امدادی، اظهار داشت: تمامی کارگاه‌های جاده‌ای در طول ایام نوروز (۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۷) غیرفعال و تعطیل هستند.
کد خبر: ۵۷۷۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹ 11 March 2018
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آمادگی کامل ناوگان مسافری استان برای انجام سفر‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش مهر، مصطفی پناهنده در نخستین نشست کمیته ایمنی حمل و نقل و سوخت ستاد خدمات سفر استان همدان با اشاره به بیان ضرورت‌ها و توانمندی‌های استان در جذب حداکثری گردشگران نوروزی و تبیین سیاست‌های کمیته حمل و نقل در قالب ستاد خدمات سفر استان به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: همه سازمان‌ها و ادارات عضو کارگروه در طرح نوروزی نسبت به اعلام محل استقرار پاسگاه‌های ثابت و سیار و لیست و مشخصات پرسنل کشیک در ایام نوروز ۹۷ آماده پاسخگویی در طول شبانه روز را داشته باشند.

وی افزود: همه سازمان‌ها و ادارت عضو کارگروه، برنامه ریزی و آمادگی لازم برای حضور و اجرای رزمایش ترافیکی پایان سال را داشته و در طول مدت رزمایش ارگان‌های دارای خودرو امدادی نسبت به فعال و روشن کردن چراغ‌های گردان اقدام کنند.

پناهنده ادامه داد: باید ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌ها و شهرداری‌ها با همکاری و تعامل سایر ارگان‌های ذیربط شهرستانی و نیز بسیج‌های عمومی و مردمی نسبت به برنامه ریزی و آمادگی لازم برای پاکسازی حاشیه راه‌ها و درختکاری در محل‌های مشخص شامل مجتمع‌های خدماتی بین راهی و راهدارخانه‌ها اقدام کنند.

وی بر آمادگی کامل همه ناوگان مسافری برای انجام سفر‌های نوروزی تأکید و تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی در سفر‌ها توسط ناوگان مسافربری به ویژه اتوبوس‌های بین شهری توسط شرکت‌های حمل و نقل مسافر امری ضروری است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در ادامه با تأکید بر ساماندهی و نظارت بر عملکرد امداد خودروی دارای مجوز در شبکه راه‌ها از طریق سامانه مدیریت ناوگان امدادی، اظهار داشت: تمامی کارگاه‌های جاده‌ای در طول ایام نوروز (۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۹۷) غیرفعال و تعطیل هستند.

پناهنده افزود: همچنین لازم است همه شرکت‌های حمل و نقل اتوبوسی به ویژه شرکت‌های حمل و نقل جوان سیر ایثار در اعزام کاروان راهیان نور در خصوص رعایت مسائل ایمنی و استفاده از رانندگان مجرب و انجام آموزش و اعزام اتوبوس با سن زیر ۵ سال اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه به پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اشاره و خاطرنشان کرد: پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی اتوبوس‌های بین‌شهری به شکل اینترنتی و حضوری آغاز شده و نظارت مستمر ستادی و استانی بر روند اجرای آن انجام می‌شود.

وی خدمات دهی مراکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین و نیمه سنگین در ایام نوروز را از دیگر اقدامات در دستور کار برشمرد و بیان کرد: نظارت بر مدیران فنی شرکت‌ها و مؤسسات حمل‌ونقل، دقت نظر بیشتر هنگام بررسی و ارائه تأییدیه سلامت فنی وسایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر و همچنین نظارت بر فعالیت مجتمع‌های خدماتی رفاهی با تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی، سیستم گرمایش و سرمایش و نمازخانه‌ها بسیار مورد تأکید این اداره کل است.

گفتنی است، در این نشست مدیران انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافربری، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و امداد خودرو، ارگان‌های ذیربط و همچنین مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان حضور داشتند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار